Twórcy Design District opublikowali nowe wizualizacje powstającego centrum artystycznej dzielnicy Londynu. Za projekt odpowiada kooperacja ośmiu biur architektonicznych.
Studia, które podjęły się realizacji tego ambitnego projektu to: 6a Architects, Mole Architects, Architekture 00, Barrozi Veiga, Selgas Cano, Assemblage, Adam Khan Architects i David Kohn Architects. Za wizję krajobrazu odpowiada studio Schulze + Grassov.
Zadaniem każdego z biur było samodzielne zaprojektowanie dwóch budynków, w najwyższym stopniu przedstawiających filozofię i estetykę studia. Tak zaprojektowana przestrzeń ma ukazać różnorodność i nieustającą dynamikę, które cechują londyński świat sztuki i projektowania. „Patchworkowa” struktura dzielnicy ma za zadanie inspirować młodych artystów oraz przyciągać inwestorów i przedsiębiorców, w celu nawiązania współpracy z designerami.
Jedną z wytycznych do projektów była niskobudżetowość. Dzięki stosunkowo niewielkiemu nakładowi środków przy budowie, burmistrz Londynu zobowiązał się utrzymać niskie czynsze we wszystkich lokalach w dzielnicy, o czym o poinformował Matt Dearlove, szef projetu Design District. W 16 budynkach znajdą się więc niedrogie pracownie, studia i przestrzenie warsztatowe. Ponadto w ramach inwestycji powstanie obiekt sportowy i lokale handlowe oraz gastronomiczne.
Zarząd Muzeum Holokaustu w Montrealu wybrał biura architektoniczne KPMB Architects i Daoust Lestage Lizotte Stecker Architecture do stworzenia projektu nowej siedziby instytucji. Nowy budynek muzeum ma zostać otwarty w 2025 roku.
Przemek Kaczkowski i Magda Morelewska ze studia STOPROCENT Architekci przedstawiają projekt nowoczesnego domu w podwarszawskim Konstancinie. Powstały przed trzema laty projekt, który nosi nazwę Dom +, to wizja domu nowoczesnego, a jednocześnie ponadczasowego.
Włoski architekt Valentino Gareri zaproponował projekt zbudowanego z prefabrykowanych modułów budynku szkoły dla krajów afrykańskich. Projekt zakłada niskie koszty powstania i utrzymania, co jest bardzo ważne we wspieraniu rozwijających się krajów.
Pierwsza w powojennej Polsce żydowska świątynia stanie przy ul. Pomorskiej. Za wizję synagogi i przylegającego do niej hotelu odpowiadają architekci z Design Lab Group.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.