Design District w Greenwich

Design District w Greenwich

Design District w Londynie, zdj. Zetteler

Twórcy Design District opublikowali nowe wizualizacje powstającego centrum artystycznej dzielnicy Londynu. Za projekt odpowiada kooperacja ośmiu biur architektonicznych.  

Studia, które podjęły się realizacji tego ambitnego projektu to: 6a Architects, Mole Architects, Architekture 00, Barrozi Veiga, Selgas Cano, Assemblage, Adam Khan Architects i David Kohn Architects. Za wizję krajobrazu odpowiada studio Schulze + Grassov.

Design District w Londynie, zdj. Zetteler

Zadaniem każdego z biur było samodzielne zaprojektowanie dwóch budynków, w najwyższym stopniu przedstawiających filozofię i estetykę studia. Tak zaprojektowana przestrzeń ma ukazać różnorodność i nieustającą dynamikę, które cechują londyński świat sztuki i projektowania. „Patchworkowa” struktura dzielnicy ma za zadanie inspirować młodych artystów oraz przyciągać inwestorów i przedsiębiorców, w celu nawiązania współpracy z designerami.

Design District w Londynie, zdj. Zetteler

Jedną z wytycznych do projektów była niskobudżetowość. Dzięki stosunkowo niewielkiemu nakładowi środków przy budowie, burmistrz Londynu zobowiązał się utrzymać niskie czynsze we wszystkich lokalach w dzielnicy, o czym o poinformował Matt Dearlove, szef projetu Design District. W 16 budynkach znajdą się więc niedrogie pracownie, studia i przestrzenie warsztatowe. Ponadto w ramach inwestycji powstanie obiekt sportowy i lokale handlowe oraz gastronomiczne.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.