Dom w Konstancinie projektu STOPROCENT Architekci

Dom w Konstancinie projektu STOPROCENT Architekci

Dom +, zdj. Grzegorz Pędzich

Przemek Kaczkowski i Magda Morelewska ze studia STOPROCENT Architekci przedstawiają projekt nowoczesnego domu w podwarszawskim Konstancinie. Powstały przed trzema laty projekt, który nosi nazwę Dom +, to wizja domu nowoczesnego, a jednocześnie ponadczasowego.

Projekt Domu + charakteryzuje się pełną prostoty elegancją i zręcznymi rozwiązaniami formalnymi. Budynek na planie krzyża tworzą dwie przecinające się ze sobą bryły – parter i piętro. Architekci wyraźnie rozdzielili je wizualnie, różnicując kolor i fakturę ich elewacji. Parter został pokryty klasyczną białą farbą, górną część budynku zaś obłożono deskami z modrzewia syberyjskiego. Układ brył pozwolił na stworzenie naturalnego zadaszenia części tarasu i frontowych drzwi do domu.

Dom +, zdj. Grzegorz Pędzich

 

Dom, choć znajduje się pośród innych budynków jednorodzinnych, zapewni mieszkańcom dużo prywatności. Obszerne przeszklenia, dzięki którym do wnętrz zawsze będzie miało dostęp naturalne światło, zostały umiejscowione od strony prywatnego ogrodu. W pobliżu tarasu ustawiono niewielką ściankę, która osłoni prywatne przestrzenie mieszkańców od wzroku sąsiadów i przechodniów.

Dom +, zdj. Grzegorz Pędzich

 

Wnętrza domu zostały utrzymane w nowoczesnym, ale niezwykle przytulnym stylu. Proste, minimalistyczne meble oraz industrialny charakter betonu mieszają się w projekcie z drewnem w ciepłym kolorze, zdobiącymi ściany dziełami sztuki oraz gustownym oświetleniem.

Dom +, zdj. Grzegorz Pędzich

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.