Nowe Muzeum Holokaustu w Montrealu

Nowe Muzeum Holokaustu w Montrealu

Muzeum Holokaustu w Montrealu, zdj. KPMB Architects i Daoust Lestage Lizotte Stecker Architecture

Zarząd Muzeum Holokaustu w Montrealu wybrał biura architektoniczne KPMB Architects i Daoust Lestage Lizotte Stecker Architecture do stworzenia projektu nowej siedziby instytucji. Nowy budynek muzeum ma zostać otwarty w 2025 roku.

MHM zdecydowało się przenieść z obecnej lokalizacji w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na swoje programy edukacyjne oraz wystawy. Nowy budynek pozwoli na stworzenie nowych, dużych przestrzeni wystawienniczych, sal lekcyjnych, audytorium, ogrodu pamięci ofiar holokaustu i sali, w której prezentowane będą historie ocalałych. „Dzięki pomysłowemu projektowi udało się nam stworzyć przestrzeń, która pomaga rozwijać wrażliwość na trudną historię Holokaustu i jego pokłosie, np. w zakresie praw człowieka, które zostaną zapisane w jego murach” – mówi Daniel Amar z Muzeum Holokaustu w Montrealu.

Muzeum Holokaustu w Montrealu, zdj. KPMB Architects i Daoust Lestage Lizotte Stecker Architecture

 

Inwestując w nowy budynek, instytucja ma nadzieję przekazać mieszkańcom Kanady siłę do walki z wszelkimi formami nienawiści i prześladowań obywateli. Muzeum ma na celu edukowanie ludzi w każdym wieku i o różnym pochodzeniu na temat Holokaustu oraz zagrożeń, które niosą ideologie takie jak antysemityzm i rasizm, a także obojętność wobec ich przejawów. Aby zebrać pieniądze na realizację projektu, Muzeum zorganizowało zbiórkę datków, dzięki której udało się pozyskać 82 miliony dolarów. Kwotę udało się zebrać przy udziale instytucji takich jak Heritage Canada czy Ministère de la Culture et des Communications du Québec.

Muzeum Holokaustu w Montrealu, zdj. KPMB Architects i Daoust Lestage Lizotte Stecker Architecture

 

Projekt został wybrany spośród 32 propozycji nadesłanych przez biura architektoniczne z całego świata.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.