Design Resonance in an Age of Crisis, nowa inicjatywa London Design Biennale

Design Resonance in an Age of Crisis, nowa inicjatywa London Design Biennale

Wystawa London Design Bienalle, zdj. LDB

London Design Biennale i Chatham House ogłosiły w swoim nowym manifeście zwracają uwagę na siłę sprawczą artysty w czasach globalnych kryzysów. Instytucje nawołują do tworzenia na rzecz rozwiązywania problemów, z którymi borykają się obywatele i rządy państw. Inicjatywa, nazwana przez jej inicjatorów Design Resonance in an Age of Crisis, przeanalizuje wpływ artysty na takie aspekty życia społeczeństwa jak zdrowie publiczne, środowisko, nastroje społeczne i rynek pracy.

Choć tegoroczna edycja London Design Biennale została przełożona na przyszły rok, twórcy wydarzenia nie pozwalają sobie na odpoczynek. Ludzie kultury, nauki i biznesu, zrzeszeni inicjatywą LDB, spotkają się, by opracować szczegółowe wytyczne, które pomogą projektantom prawdziwie angażować się w bieżące sprawy społeczne. Wnioski, do których dojdą specjaliści, zostaną opublikowane na stronie London Design Bienalle 1 lipca 2020.

Design Resonance in an Age of Crisis to również międzynarodowy konkurs. Rada LDB dokona przeglądu pomysłów zgłoszonych przez projektantów z całego świata, by wybrać z nich te najbardziej oryginalne i przydatne.

 „W czasach przeciwności losu kreatywność zawsze świeci jaśniejszym światłem. Ta współpraca zaowocuje sformułowaniem prostych zasad, które pomogą projektantom przyczynić się do rozwiązania problemów dręczących nasze społeczności. Jestem podekscytowany, widząc entuzjastyczne reakcje światowej społeczności projektantów [na nasz projekt]" – mówi Sir John Sorrell, prezes London Design Biennale.

Koncepcje zgłaszane przez projektantów zostaną ocenione przez obradujących, a najlepsze z nich trafią na listę najbardziej przełomowych koncepcji. Zestawienie wybranych przez jury pomysłów zostanie wystawione na London Design Bienalle, w czerwcu 2021.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.