Gymnasium Beekvliet, zdj. Winy Maas/Theobert van Boven
Założyciel praktyki MVRDV Winy Maas i Theobert van Boven z Van Boven Architecten, dwaj absolwenci Gymnasium Beekvliet, prowadzą transformację swojej dawnej szkoły, która znajduje się w holenderskiej wiosce Sint-Michielsgestel. Oprócz renowacji istniejącego budynku, projekt architektów zakłada dodanie kolorowej dobudówki mieszczącej nowe audytorium oraz obiekty artystyczne i kulturalne.
Winy Maas i Theobert van Boven zaprojektowali szkołę, która zapewni uczniom angażujące i stymulujące środowisko do nauk, rekreacji i zawiązywania relacji. Na nowej elewacji szkoły znajdzie się kolorowa grafika artysty Iana Kirkpatricka, która przedstawia niemal 200 lat historii szkoły. Barwne obrazy umieszczone na ścianach budynku mają nadać mu przyjaznego charakteru i zainspirować uczniów do działań naukowych i artystycznych.
Gymnasium Beekvliet, zdj. Winy Maas/Theobert van Boven
Projekt obejmuje nowe audytorium, łatwą do przystosowania do obecnych potrzeb scenę i kuchnię. „Dodanie do kompleksu audytorium o oryginalnej formie, z pokrytą grafikami fasadą […] sprawi, że szkoła będzie mogła przekazywać swoje wartości również za pomocą architektury” – mówi architekt Theobert van Boven.
Gymnasium Beekvliet, zdj. Winy Maas/Theobert van Boven
„Fantastycznie jest pracować nad budynkiem, z którym tyle mnie łączy. Ta szkoła mocno mnie ukształtowała – to dawne katolickie seminarium duchowne, które przekształciło się w popularne gimnazjum, dało mi, chłopcu z małej wioski, możliwość spojrzenia na świat. To wspaniałe, że na muralu zaprezentowane są doświadczenia obecnych i dawnych uczniów” – dodaje Winy Maas.
Gymnasium Beekvliet, zdj. Winy Maas/Theobert van Boven
Heatherwick Studio weźmie udział w tegorocznej Royal Academy Summer Exhibition. Wystawę uświetni ono dwoma projektami modernizacyjnymi w Wielkiej Brytanii, Broad Marsh w Nottingham i Parnham Park w Dorset.
W Paryżu, nazywanym przez wielu najpiękniejszym miastem świata, powstanie nowa inwestycja projektu znanego architekta Kengo Kumy. Dworzec Saint-Denis Pleyel jest pomysłem władz na ulepszenie transportu w mieście i ściślejsze połączenie ze sobą dzielnic Paryża. Wizja nowego dworca balansuje na pograniczu funkcjonalnej architektury i dzieła sztuki, zachwycając niezwykłym spiralnym kształtem.
Już 4 lutego w Poznaniu rozpoczną się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020. To architektoniczne święto potrwa 4 dni i zakończy się 7 lutego. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich pasjonatów szkła, betonu i stali do stolicy Wielkopolski, będzie się działo!
Fundacja działająca na rzecz praw osób niepełnosprawnych zarzuca architektom i władzom biblioteki, że projekt budynku nie uwzględnia potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.