Zaprojektuj Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego budynku. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chÄ™tnych do uczestnictwa w konkursie Dichotomy, którego przedmiotem jest cykl fotografii ukazujÄ…cych zetkniÄ™cie natury i architektury w tkance miejskiej.
KrawÄ™dzie sÄ… w stanie oddziaÅ‚ywać na emocje poprzez swój ksztaÅ‚t lub kompozycje. W tkance miejskiej oddzielajÄ… od siebie kolejne obszary, pozwalajÄ…c im na zachowanie wÅ‚asnej tożsamoÅ›ci i funkcji. To w granicach spotykajÄ… siÄ™ różne systemy, tworzÄ…c harmonizujÄ…c ze sobÄ… lub wchodzÄ…c w konflikt. Konkurs na esej Dichotomy ma na celu oddanie gÅ‚osu mÅ‚odym miÅ‚oÅ›nikom architektury i urbanistyki, którzy pasjÄ™ do budynków Å‚Ä…czÄ… z zamiÅ‚owaniem do fotografii. Ich zadaniem bÄ™dzie stworzenie fotografii, których gÅ‚ównymi bohaterami bÄ™dÄ… granice pomiÄ™dzy naturÄ… a krajobrazem stworzonym przez czÅ‚owieka.
Obszary, w których oba te ekosystemy wspóÅ‚pracujÄ… ze sobÄ…, należy przedstawić w fotoreportażu, wykorzystujÄ…c nie wiÄ™cej niż 8 zdjęć wraz z opisem pracy. Waga obrazów powinna być mniejsza niż 10 MB, a ich rozmiar powinien wynosić 2800px x 3500 px. Prace mogÄ… być wykonane w orientacji pionowej lub poziomej. Fotoreportażowi powinien towarzyszyć opis koncepcyjny, którego objÄ™tość nie może przekraczać 250 sÅ‚ów.
ZdjÄ™cia można retuszować, jednak zabronione jest tworzenie kolaży lub usuwanie istotnych elementów obrazów w programach graficznych.
Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 7 listopada 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego budynku. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Za projekt Pawilonu Polskiego, na EXPO 2020, na którego otwarcie od wielu miesiÄ™cy czekajÄ… wszyscy miÅ‚oÅ›nicy wspóÅ‚czesnej architektury, odpowiada grupa PROLOG +1, w skÅ‚ad której weszli Mirabela Jurczenko, Bartosz Kowal, Wojciech Mazan, BartÅ‚omiej Poteralski, RafaÅ‚ Åšliwa i Robert Witczak. Tegoroczna propozycja Polaków dotyka zagadnienia ksztaÅ‚towania siÄ™ przestrzeni oraz spoÅ‚ecznoÅ›ci na obszarach wiejskich.
Najwyższe wyróżnienie w dziedzinie architektury zostaÅ‚o przyznane Anne Lacaton i Jean-Philippe Vassalowi, zaÅ‚ożycielom francuskiej praktyki architektonicznej Lacaton&Vasal. Studio z powodzeniem funkcjonuje od przeszÅ‚o trzydziestu lat i ma na koncie wiele Å›wietnych projektów w Europie i na Å›wiecie.
Projekt Pałacu Sprawiedliwości w Kuwejcie autorstwa firm Pan Arab Consulting Engineers (PACE) i SSH wszedł niedawno w fazę realizacji. Po ukończeniu stanie się najwyższym i największym budynkiem sądowniczym na świecie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.