Dichotomy. Konkurs fotograficzny

Dichotomy. Konkurs fotograficzny

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w konkursie Dichotomy, którego przedmiotem jest cykl fotografii ukazujących zetknięcie natury i architektury w tkance miejskiej.

Krawędzie są w stanie oddziaływać na emocje poprzez swój kształt lub kompozycje. W tkance miejskiej oddzielają od siebie kolejne obszary, pozwalając im na zachowanie własnej tożsamości i funkcji. To w granicach spotykają się różne systemy, tworząc harmonizując ze sobą lub wchodząc w konflikt. Konkurs na esej Dichotomy ma na celu oddanie głosu młodym miłośnikom architektury i urbanistyki, którzy pasję do budynków łączą z zamiłowaniem do fotografii. Ich zadaniem będzie stworzenie fotografii, których głównymi bohaterami będą granice pomiędzy naturą a krajobrazem stworzonym przez człowieka.

Obszary, w których oba te ekosystemy współpracują ze sobą, należy przedstawić w fotoreportażu, wykorzystując nie więcej niż 8 zdjęć wraz z opisem pracy. Waga obrazów powinna być mniejsza niż 10 MB, a ich rozmiar powinien wynosić 2800px x 3500 px. Prace mogą być wykonane w orientacji pionowej lub poziomej. Fotoreportażowi powinien towarzyszyć opis koncepcyjny, którego objętość nie może przekraczać 250 słów.

Zdjęcia można retuszować, jednak zabronione jest tworzenie kolaży lub usuwanie istotnych elementów obrazów w programach graficznych.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 7 listopada 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.