Dom Polny nagrodzony International Architecture Awards 2020

Dom Polny nagrodzony International Architecture Awards 2020

Dom Polny, zdj. Bartek Zaranek

Studio architektoniczne 81.waw.pl zostało wyróżnione prestiżową nagrodą International Architecture Awards 2020. Zaprojektowany niemal siedem lat temu projekt warszawskich architektów, Dom Polny, zachwycił jury konkursu dyskretną elegancją i dopasowaniem do naturalnego otoczenia.

Organizowany od piętnastu lat przez muzeum Chicago Athenaeum i  European Centre for Architecture konkurs International Architecture Awards nagradza najwybitniejszych architektów z całego świata. Jury poszukuje projektów ambitnych i odważnych, charakteryzujących się wyszukaną estetyką i artystycznym smakiem. W tegorocznej, 15. edycji konkursu zostało nagrodzonych 125 projektów, w tym Dom Polny pracowni 81.waw.pl. Jest to jedyny polski projekt doceniony w tym roku przez jurorów konkursu.

Dom Polny, zdj. Bartek Zaranek

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Dom Polny zdobywa laury na arenie międzynarodowej. Nietuzinkowy projekt autorstwa 81.waw.pl został nagrodzony kilkoma innymi istotnymi w świecie architektury nagrodami, między innymi Architecture MasterPrize Awards 2019 w kategorii architektury mieszkaniowej. Nie bez znaczenia było również zdobycie zaszczytnego drugiego miejsce w konkursie International Residential Architecture Awards 2019.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o projekcie Domu Polnego przeczytacie tutaj.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.