Nowy projekt Typhoo. Fabryka na nowo

Nowy projekt Typhoo. Fabryka na nowo

zdj. Glenn Howells Architects

Opublikowano projekt studia Glenn Howells dla dawnej fabryki herbaty Typhoo w Birmingham, która zostanie przekształcona w nową siedzibę BBC Midlands. Fabryka herbaty Typhoo została zbudowana w latach 60. XX wieku i jest uznawana za ważny przykład modernistycznej architektury przemysłowej.

Projekt zakłada przekształcenie fabryki w nowoczesne centrum medialne, które będzie służyło jako siedziba dla BBC Midlands i jednocześnie przyciągnie lokalną społeczność. Budynek będzie miał wiele otwartych przestrzeni, które będą dostępne dla mieszkańców miasta, np. przestrzenie zielone i atrium, które dzięki elastycznemu projektowi będzie mogło posłużyć jako miejsce spotkań oraz organizacji eventów.

 zdj. Glenn Howells Architects

 

Planowane zmiany obejmują również dodanie nowego piętra na dachu budynku, które będzie służyć jako przestrzeń dla wydarzeń i spotkań publicznych. Wewnątrz budynku znajdą się studia radiowe i telewizyjne, a także sale konferencyjne i biura. Przestrzenie zostały zaprojektowane tak, aby były łatwo dostępne i intuicyjne, a także pozwalały użytkownikom na sprawne poruszanie się po dużym budynku.

 zdj. Glenn Howells Architects

 

Projekt ma na celu stworzenie nowego centrum medialnego, które będzie służyć jako ważny punkt kulturalny dla Birmingham i jednocześnie zachować oryginalny charakter fabryki Typhoo, która w znaczący sposób wpływała przez dziesięciolecia na klimat dzielnicy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.