Opublikowano projekt studia Glenn Howells dla dawnej fabryki herbaty Typhoo w Birmingham, która zostanie przekształcona w nową siedzibę BBC Midlands. Fabryka herbaty Typhoo została zbudowana w latach 60. XX wieku i jest uznawana za ważny przykład modernistycznej architektury przemysłowej.
Projekt zakłada przekształcenie fabryki w nowoczesne centrum medialne, które będzie służyło jako siedziba dla BBC Midlands i jednocześnie przyciągnie lokalną społeczność. Budynek będzie miał wiele otwartych przestrzeni, które będą dostępne dla mieszkańców miasta, np. przestrzenie zielone i atrium, które dzięki elastycznemu projektowi będzie mogło posłużyć jako miejsce spotkań oraz organizacji eventów.
zdj. Glenn Howells Architects
Planowane zmiany obejmują również dodanie nowego piętra na dachu budynku, które będzie służyć jako przestrzeń dla wydarzeń i spotkań publicznych. Wewnątrz budynku znajdą się studia radiowe i telewizyjne, a także sale konferencyjne i biura. Przestrzenie zostały zaprojektowane tak, aby były łatwo dostępne i intuicyjne, a także pozwalały użytkownikom na sprawne poruszanie się po dużym budynku.
zdj. Glenn Howells Architects
Projekt ma na celu stworzenie nowego centrum medialnego, które będzie służyć jako ważny punkt kulturalny dla Birmingham i jednocześnie zachować oryginalny charakter fabryki Typhoo, która w znaczący sposób wpływała przez dziesięciolecia na klimat dzielnicy.
Czy możemy uwrażliwić ludzi na zmiany klimatu poprzez projektowanie ośrodków narciarskich? – pytają organizatory konkursu Snow Dwell Inn, do którego zaproszeni są studenci i profesjonaliści z całego świata.
Prezydent Miasta Piekary Śląskie zaprasza architektów i urbanistów do udziału w konkursie na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną nowego obiektu sportowego w mieście.
PB/STUDIO prezentuje wyjątkowy projekt domu, który stanie w miejscowości tuż obok Gdańska. Jasna, duża bryła sprawia wrażenie monolitycznego, bezpiecznego schronienia.
Pod koniec ubiegłego roku na warszawskim Wawrze stanął interesujący dom projektu studia Paweł Lis Architekci. Budynek został zaprojektowany na planie litery „Z”, dlatego też otrzymał nazwę Zet Domu. Realizacja wyraźnie odróżnia się od zabudowy jednorodzinnej w okolicy, urzekając minimalizmem, prostotą i bezpretensjonalnością.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.