Portugal Olive Guest House. Konkurs

Portugal Olive Guest House. Konkurs

Materiały organizatora

Uprawa oliwek i produkcja oliwy z oliwek były ważną częścią wielu cywilizacji od czasów starożytnych, oliwa była też od wieków podstawą gospodarki bogatych społeczeństw. Konkurs Portugal Olive Guest House organizowany jest we współpracy z rodziną Verde, a jego zadaniem jest zebranie projektów pensjonatu, który ma powstać na terenie ich posiadłości. Pensjonat powinien być skupiony wokół wielofunkcyjnej przestrzeni – miejsca spotkań i Sali do degustacji oliwy.

Portugalia jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie. Zawdzięcza to suchemu klimatowi, który jest niezbędny do rozkwitu drzew oliwnych. I chociaż metoda produkcji oliwy z oliwek zmieniła się znacznie w ciągu ostatnich kilku lat, uważa się, że sama oliwa została wynaleziona jeszcze w epoce brązu.

Ponieważ zwycięskie projekty zostaną przedstawione do rozpatrzenia w budownictwie, rodzina Verde prosi uczestników o zaoferowanie rozwiązań, które najlepiej odzwierciedlają ducha utylitaryzmu, a jednocześnie są dobrym przykładem ekologicznych praktyk budowlanych i zrównoważonego projektowania.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektów mogą być opracowywane indywidualnie lub w zespołach (maksymalnie 4 członków). Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.