Dom na Hozyroncie

Dom na Hozyroncie

Dom na Horyzoncie, zdj. JABRAARCHITECTS

Studio JABRAARCHITECTS prezentuje projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego, który powstanie w Ślęzie. Założeniami architektów było stworzenie nowoczesnego i przytulnego domu, który wpisze się w krajobraz Przedgórza Sudeckiego, pozostając jednocześnie autonomiczny i niepowtarzalny.

Dom na Horyzoncie to nowoczesny, minimalistyczny budynek, zachwycający kompozycją nakładających się na siebie brył. Projekt interpretuje popularną formę nowoczesnej stodoły poprzez dodanie załamań i podziałów, które dodają mu oryginalności i lekkości. Znajdująca się na parterze strefa dzienna została przeszklona, aby przebywający w niej mieszkańcy mogli podziwiać rozciągający się z okien widok na malownicze krajobrazy Masywu Ślęży.

Dom na Horyzoncie, zdj. JABRAARCHITECTS

 

Na górnej kondygnacji, przesuniętej względem parteru, znajdują się prywatne pokoje domowników, garderoby, łazienka i pralnia. Na wizualizacjach uwagę przyciągają barwy materiałów użytych w projekcie. Na elewacji królują biel i szarości. Pokrycie dachu zachwyca nieoczywistą, wpadającą w zielony odcień barwą.

Dom na Horyzoncie, zdj. JABRAARCHITECTS

 

 „Działka inwestorów o powierzchni ponad 3000m2 położona jest na końcu miejscowości i całą swoją szerokości zwrócona jest w kierunku otwartej niezabudowanej przestrzeni. Jej kształt pozwolił wkomponować budynek w takim układzie, że z okien domu praktycznie nie widać sąsiednich zabudowań. W otoczeniu niejednorodnej estetycznie zabudowy, zaprojektowaliśmy dom, który łączy modernistyczną prostą bryłę z tradycyjną formą stodoły korespondującą z zabudowaniami okolicy” – opisują swój projekt architekci z JABRAARCHITECTS.

Dom na Horyzoncie, zdj. JABRAARCHITECTS

 

Jest to drugi projekt domu jednorodzinnego autorstwa pracowni JABRAARCHITECTS nazwany Domem na Horyzoncie. Pierwszy, datowany na rok 2015, został wzniesiony w Poznaniu.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.