Dom nad morzem projektu MAKA Studio

Dom nad morzem projektu MAKA Studio

Dom nad morzem projektu MAKA Studio, zdj. Marcin Denysiuk

Kto z nas nie marzy o domu położonym nieopodal malowniczej, rzadko uczęszczanej plaży, szumie fal wpadającym co rano przez przepastne okna i przestronnych tarasach z widokiem na morze? Podobne marzenia mieli inwestorzy, którzy powierzyli architektom z MAKA Studio zaprojektowanie nadmorskiego domu. Choć plany inwestorów zostały nieco pokrzyżowane przez ograniczenia planu miejscowego, to dom i tak zachowuje swój wyjątkowy, luksusowy charakter, rodem z amerykańskiego wybrzeża.

Zgodnie z wymaganiami inwestorów, nadmorski dom miał być niezwykle minimalistyczny, a przy tym luksusowy. Przy tak restrykcyjnym ograniczeniu formy i detalu, jedną z możliwości udoskonalenia projektu jest skupienie się na płaszczyźnie. „Do zlokalizowanego na parterze salonu prowadzą obrotowe drzwi wielkopłaszczyznowe. Bawimy się płaszczyznami, zrezygnowaliśmy z opasek drzwiowych i widocznych ościeżnic, usunęliśmy listwy przypodłogowe pozostawiając czyste cięcie w połączeniu ściany z epoksydem na posadzkach, brak uchwytów meblowych, czy wreszcie wielkie białe płaszczyzny podłogi. Bez łączeń, bez podziałów. Unikamy tutaj zbędnych detali, nawet włączniki świateł zostały ograniczone do minimum” – komentują twórcy projektu.

Dom nad morzem projektu MAKA Studio, zdj. Marcin Denysiuk

 

Dom charakteryzuje interesujące połączenie materiałów. Ściany domu i altany sprawiają wrażenie monumentalnych i ciężkich, kontrastując z dużymi przeszkleniami i dodatkiem ciepłego drewna. Na kontrastowe połączenia postawiono także w projekcie wnętrz – minimalistyczne przestrzenie zostały utrzymane w klasycznej czerni i bieli.

Dom nad morzem projektu MAKA Studio, zdj. Tom Kurek

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.