Dom w Owczarni od studia Anonimowi Architekci

Dom w Owczarni od studia Anonimowi Architekci

Dom w Owczarni, zdj. Anonimowi Architekci

Studio architektoniczne Anonimowi Architekci przedstawia projekt Domu w Owczarni – nowoczesnego budynku mieszkalnego, który urzeka zarówno prostotą, jak i przytulnością. Realizacja zadowoli wszystkich tych, którzy preferują harmonijny design, pozwalający na chwilę relaksu i wyciszenia.

W swoim domu w Józefowie, w którym przyjmowałam klientów mam bardzo podobne wykończenie wnętrz. Wszystko, co z betonu zostaje nieotynkowane, poza tym białe ściany i podłoga z jasnego betonu dekoracyjnego. Inwestorzy bardzo dobrze się czuli w tej aranżacji” – opowiada o genezie projektu architektka Małgorzata Sadowska-Sobczyk. Wbrew pozorom projekt Domu w Owczarni nie jest surowy ani chłodny. Jego elewacje zostały obłożone jasnym modrzewiowym drewnem, zaś wnętrza, choć utrzymane w industrialnym stylu – są przyjemne dla oka i niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Dom w Owczarni, zdj. Anonimowi Architekci

 

Dom, który powstał na niewielkiej działce, zapewnia mieszkańcom prywatność i kontakt z naturą. Architekci zadbali o to, aby połączyć go z otoczeniem od strony ogrodu. Przyłożyli również dużą uwagę do projektu wnętrz. „Budżet na dom był dosyć skromny, więc starałam się zrobić interesującą przestrzeń fajnym układem wnętrza, różnorodnością okien i widoków, niż dizajnerskim i drogim wykończeniem” – dodaje architektka w rozmowie z portalem Architektura i Biznes.

Dom w Owczarni, zdj. Anonimowi Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.