Dom w lasach Idaho. Bigwood Residence

Dom w lasach Idaho. Bigwood Residence

Bigwood Residence, zdj. Mark de Reus

Mark de Reus prezentuje Bigwood Residence, położony w leśnym krajobrazie dom, który zaprojektował dla siebie i swojej rodziny. Budynek znajduje się na południe od Sun Valley, narciarskiego kurortu w południowym Idaho w USA.

Autor projektu przyznaje, że ostateczny kształt jego nowego domu jest wynikiem wytężonej pracy zespołu jego pracowni, który na przestrzeni lat zdążył wyrobić swój własny, niepowtarzalny styl. „Projekt charakteryzuje się tym, z czego znana jest nasza firma – umieszczaniem asymetrycznych elementów w symetrycznym planie, uważnym wyborem naturalnych materiałów oraz włączaniem dawnej estetyki do współczesnego projektu” - powiedział zespół.

Bigwood Residence, zdj. Mark de Reus

 

Dom składa się z dwóch przylegających do siebie brył - dwukondygnacyjnej, kształtem przypominającej stodołę oraz parterowego budynku z płaskim dachem. Oba elementy nawiązują do wiejskiego krajobrazu Idaho – wysokich i niskich budynków gospodarczych w gospodarstwach i na ranczach. W piętrowej części mieszczą się przestrzenie dzienne i prywatne pokoje domowników, niższa zaś została przeznaczona na garaż.

Bigwood Residence, zdj. Mark de Reus

 

Elewacje budynku obłożono świerkową okładziną wykończoną szaroczarną bejcą, która doskonale komponuje się z dachem w odcieniu grafitowym. W ciemnej tonacji została utrzymana również brama wjazdowa oraz ramy okien. Konsekwencja w wyborze barw pozwoliła architektom na stworzenie tajemniczego, a zarazem przytulnego budynku, który doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.