Mark de Reus prezentuje Bigwood Residence, położony w leśnym krajobrazie dom, który zaprojektował dla siebie i swojej rodziny. Budynek znajduje się na południe od Sun Valley, narciarskiego kurortu w południowym Idaho w USA.
Autor projektu przyznaje, że ostateczny kształt jego nowego domu jest wynikiem wytężonej pracy zespołu jego pracowni, który na przestrzeni lat zdążył wyrobić swój własny, niepowtarzalny styl. „Projekt charakteryzuje się tym, z czego znana jest nasza firma – umieszczaniem asymetrycznych elementów w symetrycznym planie, uważnym wyborem naturalnych materiałów oraz włączaniem dawnej estetyki do współczesnego projektu” - powiedział zespół.
Dom składa się z dwóch przylegających do siebie brył - dwukondygnacyjnej, kształtem przypominającej stodołę oraz parterowego budynku z płaskim dachem. Oba elementy nawiązują do wiejskiego krajobrazu Idaho – wysokich i niskich budynków gospodarczych w gospodarstwach i na ranczach. W piętrowej części mieszczą się przestrzenie dzienne i prywatne pokoje domowników, niższa zaś została przeznaczona na garaż.
Elewacje budynku obłożono świerkową okładziną wykończoną szaroczarną bejcą, która doskonale komponuje się z dachem w odcieniu grafitowym. W ciemnej tonacji została utrzymana również brama wjazdowa oraz ramy okien. Konsekwencja w wyborze barw pozwoliła architektom na stworzenie tajemniczego, a zarazem przytulnego budynku, który doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem.
Platforma Non Architecture zaprasza architektów i amatorów do udziału w konkursie Powerless City. Zadaniem uczestników będzie wyobrażenie sobie świata bez energii elektrycznej i zaproponowanie rozwiązań, które ułatwią życie obywateli.
David Adjaye Associates otrzymał zlecenie zaprojektowania wystawy niepublikowanymi wcześniej pracami Jeana-Michela Basquiata. Wystawę będzie można oglądać w Starrett-Lehigh Building w mieście West Chelsea w stanie Nowy Jork.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Grace. Wyzwaniem, które stanie przed uczestnikami, jest zaprojektowanie centrum tańca, które będzie wykorzystywane jako przestrzeń do nauki i występów lokalnych grup tanecznych.
Zmęczeni stresem kilku ostatnich miesięcy, wszyscy marzyliśmy o powrocie do normalności. Mało kto chce jeszcze pamiętać o konieczności izolacji, rezygnacji z pracy, spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz pasji. Niektórzy jednak ciągle pozostają w temacie pandemii – ukraiński architekt Sergey Machno, zainspirowany ostatnimi wydarzeniami, postanowił zaprojektować stuprocentowo bezpieczny dom, będący trwałym i wygodnym schronieniem w wypadku kolejnego światowego kryzysu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.