Wellness do góry nogami. Hub of Huts
Firma Network of Architecture przedstawia wyjątkowy projekt Hub of Huts, obiektu wellness, który wydaje się przeczyć grawitacji. Projekt powstaje w luksusowym hotelu Hubertus położonym w Południowym Tyrolu.
Szklany pawilon powstały w Quebec w Kanadzie został zaprojektowany przez biuro Maurice Martel jako hołd dla architektury w stylu modernistycznym. „Pawilon A” to „ogrodowa oaza” z basenem, którego można używać o każdej porze roku. W czasie długich zim, z których słynie region, budynek służy jako miejsce relaksu, czytania lub jogi wśród zaśnieżonego krajobrazu rozwijającego się dookoła dzięki szklanym ścianom. W lecie wystarczy je otworzyć, by pawilon połączył się z długim drewnianym tarasem i otworzył na ogród.
Konstrukcja powstała na terenie istniejącej już nieruchomości. Studio Maurice Martel zaprojektowało budynek oparty na zestawieniu kontrastowych elementów: czarnej konstrukcji zewnętrznej oraz jasnego i przestronnego wnętrzem. Szklane ściany wpuszczają dużo naturalnego światła z czterech stron świata, a świetliki maksymalizują dopływ światła z góry, chroniąc jednocześnie użytkowników przed palącym letnim słońcem.
Całkowite niemal przeszklenie usuwa również wyraźną granicę między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną, przez cały rok przedstawiając zmieniającą się scenerię natury. Według projektanta układ wnętrza i obecne w nim rośliny pomagają stworzyć atmosferę sprzyjającą błogiemu relaksowi. Układ dużych pasów roślinności, przysłaniających okna, zapewnia strefy prywatności zarówno w strefie spa, jak i w basenie.
Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów projektu jest cylindryczna łazienka, której zewnętrzne ściany pokryte są boazerią z cedru. Szczególną uwagę zwrócono na meble i detale wykończeniowe – podobnie jak w projekcie łazienki, w przestrzeniach szukano zaokrągleń i cylindrów, dla stworzenia harmonijnej i spokojnej przestrzeni.
źródło: designboom.com
Firma Network of Architecture przedstawia wyjątkowy projekt Hub of Huts, obiektu wellness, który wydaje się przeczyć grawitacji. Projekt powstaje w luksusowym hotelu Hubertus położonym w Południowym Tyrolu.
Według badań architektura jest jednym z czynników, które najbardziej wpływają na zanieczyszczenie środowiska. Jednak czy każda architektoniczna realizacja musi być zagrożeniem dla natury? Polska firma Blsk.Studio udowadnia, że nie, prezentując projekt sml.house, domu zaprojektowanego i wzniesionego z troską o środowisko.
Co by było, gdyby budynki zachowywały się jak drzewa – wychwytywały węgiel, oczyszczały powietrze i regenerowały środowisko? – pytają architekci ze studia Skidmore, Owings & Merrill, prezentując nową koncepcję architektoniczną Urban Sequoia. Projekt został zaprezentowany na Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP26, która odbyła się w Glasgow.
Ogłoszono pierwszą edycję konkursu The New European Bauhaus 2021. Za organizację wydarzenia odpowiada Komisja Europejska. W konkursie przewidziano nagrody w aż 10 różnych kategoriach.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.