Studio architektoniczne UGO Architecture prezentuje koncepcyjny projekt domu jednorodzinnego, położonego w Kotlinie Kłodzkiej, jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.
Projekt Domu w górach, choć oryginalny i przyciągający wzrok, nie zostanie zrealizowany. „Budowa w takim miejscu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Poza konstrukcją budynku i iluzją utrzymania całej bryły na kalenicy to sam plac budowy wiązałby się z ogromnymi zobowiązaniami. Budynek zlokalizowany jest na górce, do której prowadzi naturalna droga. Organizacja i logistyka pracy musiałaby być bardzo skoordynowana” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt w wywiadzie z portalem Architektura i Biznes.
Dom w górach, zdj. UGO Architecture
Dom został wkomponowany w zbocze góry. Architekci postawili na złożoną formę, dzięki której dom, oglądany z różnych stron, odsłania przed widzem inne oblicze. „Kształt bryły budynku wynika z lokalizacji tarasu „na dachu”, możliwości połączenia go ze strefą dzienną, na którą składają się salon z kuchnią i jadalnią. Pierwsze piętro to rodzaj salonu zimowego i letniego — w lecie to taras jest głównym punktem życia, a w zimie salon z dużym przeszkleniem otwartym na widok gór” – opowiadają architekci ze studia UGO.
Dom w górach, zdj. UGO Architecture
Na elewacji budynku znajdują się srebrne blachy, które odbijają światło. Architektoniczne detale z drewna i sklejki nawiązują natomiast do natury otaczającej projekt.
Termin składania zgłoszeń do konkursu ClimateCurriculum mija za dwa dni! Podziel się swoją wizją, nurtującym cię pytaniem lub obawami dotyczącymi zrównoważonego projektowania i zmian klimatycznych” – zachęcają organizatorzy konkursu. Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zaprezentować swoje idee przedstawione za pomocą środków graficznych. Na zwycięzców czekają nagrody.
Oriol Bohigas, uznany kataloński architekt odpowiadający za modernizację wielu budynków w Barcelonie, zmarł w wieku 95 lat. Architekt odszedł 30 listopada 2021 roku.
Mad Arkitekter i Mud Landscape Architects wygrali międzynarodowy konkurs na projekt wieży w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Propozycja zespołu – nazwana Woho - została wybrana spośród czternastu zgłoszeń nadesłanych do konkursu. Wsród nich znajdowały się również projekty znanych europejskich praktyk architektonicznych.
Organizatorzy konkursu Floor Plan Battle, organizacja Non Architecture Competitions, ogłosili kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia. Ci, którzy jeszcze nie słyszeli o tym konkursie, mogą być nieco zdziwieni jego nietuzinkową formułą. Na opracowanie koncepcji i sporządzenie projektu architektonicznego uczestnicy będą mieli bowiem 48 godzin.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.