Dom w lesie od UGO Architecture

Dom w lesie od UGO Architecture

Dom w górach, zdj. UGO Architecture

Studio architektoniczne UGO Architecture prezentuje koncepcyjny projekt domu jednorodzinnego, położonego w Kotlinie Kłodzkiej, jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Projekt Domu w górach, choć oryginalny i przyciągający wzrok, nie zostanie zrealizowany. „Budowa w takim miejscu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Poza konstrukcją budynku i iluzją utrzymania całej bryły na kalenicy to sam plac budowy wiązałby się z ogromnymi zobowiązaniami. Budynek zlokalizowany jest na górce, do której prowadzi naturalna droga. Organizacja i logistyka pracy musiałaby być bardzo skoordynowana” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt w wywiadzie z portalem Architektura i Biznes.

Dom w górach, zdj. UGO Architecture

 

Dom został wkomponowany w zbocze góry. Architekci postawili na złożoną formę, dzięki której dom, oglądany z różnych stron, odsłania przed widzem inne oblicze. „Kształt bryły budynku wynika z lokalizacji tarasu „na dachu”, możliwości połączenia go ze strefą dzienną, na którą składają się salon z kuchnią i jadalnią. Pierwsze piętro to rodzaj salonu zimowego i letniego — w lecie to taras jest głównym punktem życia, a w zimie salon z dużym przeszkleniem otwartym na widok gór” – opowiadają architekci ze studia UGO.

Dom w górach, zdj. UGO Architecture

 

Na elewacji budynku znajdują się srebrne blachy, które odbijają światło. Architektoniczne detale z drewna i sklejki nawiązują natomiast do natury otaczającej projekt.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.