Young Design 2023

Young Design 2023

Materiały organizatora

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił konkurs Young Design 2023, w którym mogą wziąć udział młodzi projektanci. Konkurs ma na celu odkrycie najbardziej obiecujących talentów w dziedzinie wzornictwa oraz promowanie ich w Polsce i za granicą.

To już XVI edycja Young Design. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego z myślą o młodych projektantach chcących zaprezentować swoje innowacyjne pomysły. Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury, tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z potencjalnymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów" - piszą organizatorzy konkursu. 

Celem konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych projektów, ale także promowanie wzornictwa jako dziedziny, która ma znaczący wpływ na życie codzienne. Dlatego konkurs ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje kategorie takie jak wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne, projektowanie mebli oraz projektowanie ubioru.

Nagrodą dla zwycięzców będzie Stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł, a także nagrody pieniężne dla pozostałych laureatów konkursu. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.