Dom z odzysku autorstwa studia Agora Arquitectura

Dom z odzysku autorstwa studia Agora Arquitectura

zdj. Agora Arquitectura

Najnowszy projekt studia Agora Arquirectura jest przykładem nowoczesnego podejścia do budownictwa, uwzględniającego zarówno kwestie estetyczne, jak i środowiskowe. Projekt domu wykorzystuje istniejące budynki - zrujnowane i nieużywane od lat - jako bazę do wzniesienia eleganckiego i ekologicznego budynku. 

Budynek został zaprojektowany tak, aby był zgodny z klimatem i kontekstem miejsca, jednocześnie wykorzystując nowoczesne technologie i materiały. Dom składa się z dwóch prostokątnych brył, połączonych ze sobą.  Elewacja części domu jest wykonana z białych paneli z betonu architektonicznego, których wykończenie nawiązuje do struktury cegły pokrywającej resztę budynku.

zdj. Agora Arquitectura

 

Wykonana z cegły podstawa domu została podniesiona ponad poziom gruntu, aby zapobiec zawilgoceniu pomieszczeń i poprawić wentylację. Na poziomie gruntu zainstalowano okna, które umożliwiają przepływ powietrza i dobre oświetlenie wnętrza. Wejście do domu znajduje się nieco z boku, co zapewnia prywatność mieszkańcom.

zdj. Agora Arquitectura

 

Wnętrze domu jest minimalistyczne i jasne, z dużymi przeszkleniami, które zapewniają widok na okolicę. Główną przestrzenią jest otwarta kuchnia i salon, które łączą się z zewnętrznym dziedzińcem. Na piętrze znajdują się sypialnie, a na dachu umieszczono taras. Realizacja Agora Arquitectura jest przykładem projektu zgodnego z klimatem i kontekstem miejsca, który jednocześnie wykorzystuje nowoczesne technologie i materiały. Projekt pokazuje, jak można łączyć tradycyjne i nowoczesne elementy w jednym budynku, tworząc harmonijne i funkcjonalne wnętrza.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.