Moderna. Katowicki projekt JEMS Architekci

Moderna. Katowicki projekt JEMS Architekci

Moderna, zdj. JEMS Architekci

Przy ulicy Mikołowskiej w Katowicach powstanie biurowiec zainspirowany stylem modernistycznym. Budynek o nazwie Moderna nawiązując estetyką do tak zwanych śląskich „żyletkowców”, odda hołd architekturze właściwej dla miasta i regionu.

moderna-katowice-1
Moderna, zdj. JEMS Architekci

Firma GTC, która jest deweloperem Moderny, uzyskała zgodę na rozpoczęcie prac na budynkiem projektu warszawskiego studia JEMS Architekci. Pięciopiętrowy budynek będzie mieścił biura i firmy, oferując swoim najemcom ok. 18 km2 powierzchni użytkowej oraz duży podziemny parking, na którym znajdzie się miejsca dla 350 samochodów pracowników i interesantów.

moderna-katowice-2
Moderna, zdj. JEMS Architekci

Trzeba przyznać, że projekt budynku w istocie przypomina okazy śląskiego modernizmu. Architekci z JEMS postarali się jednak, by projekt już w swoim założeniu stawiający na funkcjonalność i surowość, otrzymał nieco współczesnego charakteru. Udało im się to dzięki dużym, zapewniającym światło dzienne oknom, całkowicie przeszklonym segmentom na ostatniej kondygnacji i zieleni otaczającej całość realizacji.

moderna-katowice-3
Moderna, zdj. JEMS Architekci
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.