Dom z widokiem na las

Dom z widokiem na las

Dom z widokiem na las, zdj. MUS ARCHITEKCI

Praktyka MUS ARCHITECTS prezentuje projekt sielskiego, minimalistycznego domu, który stanie pod Gliwicami, w malowniczym otoczeniu przyrody. Z jego okien mieszkańcy będą mogli podziwiać las.

Za projekt Domu z widokiem na las odpowiadają Adam Zwierzyński i Anna Porębska, architekci ze studia MUS ARCHITECTS. Choć projekt powstał przed czterema laty, w portfolio studia widnieje informacja, że inwestycja wciąż jest w fazie realizacji. Dom z widokiem na las powstaje pod Gliwicami, w bezpośrednim sąsiedztwie pięknego lasu.

080_GL_009
Dom z widokiem na las, zdj. MUS ARCHITEKCI

 

 

 Architekci starali się maksymalnie wykorzystać wszystkie atuty działki, aby otoczyć mieszkańców harmonijną przestrzenią i naturą oraz zapewnić im prywatność i bezpieczeństwo. „Chcieliśmy zachować widok na las, ale jednocześnie znaleźć się powyżej przechodniów lub powyżej „rzadko” przejeżdżających samochodów, chcieliśmy usunąć garaż z podjazdu, ale jednocześnie mieć do niego możliwie krótki i niezbyt stromy zjazd – stąd dom znajduje się powyżej terenu, a garaż nie całkiem pod ziemią” – piszą o Domu z widokiem na las architekci ze studia MUS ARCHITECTS.

080_GL_001
Dom z widokiem na las, zdj. MUS ARCHITEKCI

 

Biała, lekka i nowoczesna bryła domu, która zachęca do wyciszenia i chroni od nadmiaru bodźców, na pewno przypadnie do gustu wielbicielom skrajnego minimalizmu. Architekci określają ją jako horyzontalną, zdecydowaną i modernistyczną. „Dom jest komfortowy, przestrzenny, otwarty na ogród i atrakcje widokowe znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu. Budynek ma formę jednokondygnacyjnego modernistycznego pawilonu z silnie zaakcentowanymi poziomami – wysunięte gzymsy i balkon, oraz dużymi przeszkleniami od strony wschodniej, południowej i zachodniej” – dodają.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.