Domek nie tylko letniskowy

Domek nie tylko letniskowy

Domek w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, zdj. UGO Architecture

Poznańskie studio architektury UGO Architecture przedstawia projekt domku na terenie malowniczego Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Bujna natura Wielkopolski zainspirowała architektów do stworzenia niewielkiego, lecz funkcjonalnego budynku, w którym wakacje trwają zarówno w lecie, jak i zimą.

Mierząca zaledwie 80 metrów kwadratowych konstrukcja stanęła wśród bogatej roślinności parku narodowego – idealnego miejsca na wakacyjny lub weekendowy odpoczynek z dala od miasta. Właśnie dlatego architekci zadbali o to, by projekt dobrze komponował się z naturalnym otoczeniem, nawiązywał do niego i wydawał się jego integralną częścią. Udało im się również znaleźć doskonały balans pomiędzy minimalizmem i nowoczesnością a przytulnym, wręcz biwakowym stylem.

Domek w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, zdj. UGO Architecture

Dom wykończono – rzecz jasna – drewnem, a także elementami z lastryka i stali. Staranny dobór materiałów pozwolił zachować przejrzystość formy, przy jednoczesnym wtopieniu budynku w kontekst. Domek został zaprojektowany tak, by sprzyjać rodzinnym wypadom – serce domu znajduje się w otwartym na taras salonie, co pozwala na spędzanie czasu razem bez konieczności znajdowania się w tym samym pomieszczeniu. Okna i przeszklenia zostały rozmieszczone tak, by rozpościerał się z nich widok na najładniejsze elementy otoczenia.

Domek w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, zdj. UGO Architecture

Konstrukcja domku została wyposażona w wentylowany dach, który zapobiega przegrzaniu się wnętrz latem, oraz kominek, pozwalający na ogrzanie ich zimą. Właśnie dlatego wypoczynek w tym miejscu będzie możliwy w każdej porze roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.