Drewno i architektura. Konkurs

Drewno i architektura. Konkurs

Konkurs Archi+Wood by Osmo, zdj. Osmo

Organizatorzy konkursu Archi+Wood zapraszają projektantów i architektów do udziału w rywalizacji na najlepszy projekt z użyciem drewna. Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi.

Drewno to materiał nierozerwalnie związany z architekturą i rzemiosłem. Trwałe i stosunkowo łatwe do pozyskania oraz obróbki służyło gatunkowi ludzkiemu przez tysiące lat, pozwalając na rozwój niemal każdej dziedziny życia. Dziś również jest nam niezbędne. Meble z drewna stanowią must have większości projektów wnętrz, a architekci z całego świata coraz częściej powracają do niego, widząc w nim zrównoważony materiał konstrukcyjny. Konkurs Archi+Wood ma na celu pokazać wyjątkowość tego materiału, jego niezwykłe właściwości oraz nieskończone możliwości zastosowania go w budownictwie i projektowaniu.

„Jest najstarszym materiałem budowlanym, a nigdy się nie nudzi. Symbolizuje życie i nieśmiertelność. DREWNO to symbol przyrody, który zakorzenił się w miejskiej architekturze pozwalając nam poczuć bliskość z naturą. Ociepla najsurowsze miejskie dżungle i dopełnia sielankowe ogrody. Uniwersalność i ponadczasowość drewna daje nieograniczone możliwości projektowania przestrzeni” – piszą organizatorzy konkursu.

Jury konkursu spośród projektów altan ogrodowych, balkonów, tarasów i elewacji, a także innych obiektów do użytku prywatnego oraz publicznego wybierze te, które w najciekawszy sposób wykorzystują drewno, uwypuklając jego najlepsze strony.

Prace do konkursu można nadsyłać do 15 października 2021 r. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Zwycięzca pierwszego miejsca otrzyma 5 tys. zł, zdobywcy miejsc drugiego i trzeciego zaś – odpowiednio po 3 tys. zł i 2 tys. zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.