Studio Moniki Sosnowskiej autorstwa Architecture Club

Studio Moniki Sosnowskiej autorstwa Architecture Club

Studio Moniki Sosnowskiej, zdj. Architecture Club

Czyste, gładkie powierzchnie, wolna przestrzeń, przeszklone ściany i naturalne światło – oto miejsce, w którym powstają dzieła sztuki nowoczesnej.

Biuro Architecture Club ukończyło realizację pracowni dla rzeźbiarki Moniki Sosnowskiej.  Znajdujące się w Warszawie studio o powierzchni 150 m² jest opisywane przez architektów jako „hojne, przepełnione światłem miejsc, zachęcające do artystycznych eksperymentów”.

Studio Moniki Sosnowskiej, zdj. Hélène Binet

Studio, swoją estetyką hołdując modernizmowi, przypomina ogromną betonową szkatułkę z przeszklonymi ścianami od strony północnej i południowej. Takie rozwiązanie łączy je z ogrodem, który służy jako stale zmieniające się tło dla rzeźb powstających w studio. Dwie pozostałe ściany, od strony ulicy i chodnika, są nieprzezroczyste, co ma uniemożliwić przechodniom zajrzenie do środka.

Studio Moniki Sosnowskiej, zdj. Hélène Binet

Architekci Karolina Sławecka i Paweł Krzemiński, odpowiedzialni za ten subtelny projekt, mówią, że ich podstawowymi założeniami było doprowadzenie architektury do podstawowych pojęć oraz dążenie do minimalizmu. Przyznają również, że projekt był w dużej mierze eksperymentalny.

Studio Moniki Sosnowskiej, zdj. Hélène Binet

Betonowe ściany i sufit zostały odlane na formie z drewnianych desek, dzięki czemu ich organiczna tekstura kontrastuje z gładkim wykończeniem posadzki z polerowanego betonu. Do przestrzeni włączono także kilka dużych drewnianych elementów, takich jak dębowa przegroda oddzielająca atelier od kuchni, toalety i schowka,  sześciometrowy stół oraz ławkę i szopę przed budynkiem.

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.