Wnętrze Roku 2021
Rusza kolejna edycja konkursu Wnętrze Roku. Architekci wnętrz będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o nagrody przewidziane przez organizatorów.
„Jesteśmy niesamowicie dumni z wygranej w tym ważnym konkursie na projekt budynku w sercu Sydney” – mówi Viggo Haremst z Henning Larsen Architects.
Biuro Henning Larsen Architects wygrało międzynarodowy konkurs na projekt wieżowca w Sydney w Australii i otaczający go park. Nowa ustawiona na cokole wieża zajmie powierzchnię 63 000 m2. Projekt jest opisywany przez odpowiedzialnych za niego architektów jako próba skonstruowania „nowego typu wieżowca, który połączy obiekty handlowe, biurowe i publiczne, pozostając jednocześnie jednolitym środowiskiem skoncentrowanym na człowieku”.
Budynek usytuowany nieopodal nadbrzeża składać się będzie z przesuniętych względem siebie brył, których kolejne poziomy stworzą zielone tarasy publiczne. Henning Larsen Architects zadbali o szerokie, wygodne ścieżki dla pieszych, tworzące ciągłą ścieżkę – łącznik między sklepami, restauracjami i barami.
„Wierzę, że nasz projekt dla Cockle Bay Park ustanowi nowy standard dla rozwoju wieżowców, taki, w którym interfejs między domeną publiczną i komercyjną łączy się, tworząc silne poczucie wspólnoty”.
źródło: worldarchitecture.com
Rusza kolejna edycja konkursu Wnętrze Roku. Architekci wnętrz będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o nagrody przewidziane przez organizatorów.
Prace renowacyjne nad Neue Nationalgalerie w Berlinie Miesa van der Rohe zbliżają się do końca. Renowacja, nadzorowana przez studio architektoniczne David Chipperfield Architects, była według niektórych koniecznością. Modernistyczny budynek Neue Nationalgalerie – a jednocześnie jedyny powojenny projekt Miesa van der Rohe w Niemczech - powstały w 1968 roku, zdążył bowiem ulec wynikającym z upływu czasu zniszczeniom.
Projekt domu jednorodzinnego autorstwa pracowni Tatemono zdaje się łączyć w sobie wszystko, co najlepsze. Działka, na której powstał, choć znajduje się w Warszawie, zapewnia prywatność i połączenie z naturą dzięki znacznemu zalesieniu. Dom, który doskonale wpisuje się w naturalny kontekst, jest w dużej mierze ekologiczny, a jego budowa – względnie niskobudżetowa.
London Design Biennale i Chatham House ogłosiły w swoim nowym manifeście zwracają uwagę na siłę sprawczą artysty w czasach globalnych kryzysów. Instytucje nawołują do tworzenia na rzecz rozwiązywania problemów, z którymi borykają się obywatele i rządy państw. Inicjatywa, nazwana przez jej inicjatorów Design Resonance in an Age of Crisis, przeanalizuje wpływ artysty na takie aspekty życia społeczeństwa jak zdrowie publiczne, środowisko, nastroje społeczne i rynek pracy.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.