Dubai Creek Harbour Central. Ażurowy most AKT II i IJP Architects
Dubai Creek Harbour Central. Ażurowy most AKT II i IJP Architects
Nowy owoc współpracy biur AKT II i IJP Architects to most dla pieszych prowadzący do wieży Dubai Creek Tower. Architekci stworzyli trójwymiarową wstęgę ze stali, która łączy w sobie nowoczesność i tradycję architektoniczną Dubaju.
Naszym zdaniem kładka Dubai Creek Harbour Central to nowoczesność i tradycja. Bryła przypominającą trójwymiarową wstęgę ze stali tworzy lekką, podobną do chmury strukturę z czytelnymi geometrycznymi wzorami. W tym sensie centralna kładka DCH symbolizuje stan harmonii między nowym a tradycyjnym; między technologią, historią sztuki i kulturą islamu”– mówi George L. Legendre, założyciel IJP Architects.
Zainspirowany sztuką islamu projekt zakłada stworzenie kładki o dwóch poziomach, która będzie znacznym ułatwieniem dla poruszających się pieszo i rowerzystów. Dolny poziom mostu zapewnia pieszym osłonę przed palącym słońcem, a górny tworzy drogę dla wózków golfowych i rowerów.
„Dążąc do tego, by stworzyć kultowy punkt orientacyjny, dodatkowo uzupełniający wieżę Dubai Creek Tower, zaprojektowaliśmy most, który jest delikatny i niebywale smukły. Osiągnęliśmy to dzięki kratownicy łukowej, która zapewni mostowi stabilność i trwałość” – dodaje Paul Hutter, dyrektor ds. Projektowania w AKT II
Renomowane czeskie studio architektoniczne CHYBIK + KRISTOF prezentuje projekt wieżowca w Ostrawie. Jak mają nadzieję twórcy projektu, zaktywizuje on przestrzeń publiczną oraz wesprze rewitalizację miasta. Po ukończeniu 235-metrowa wieża Ostrava Tower będzie najwyższym budynkiem w kraju.
Duńskie studio CF Møller Architects prezentuje projekt nowoczesnej willi, z której okien roztacza się malowniczy widok na fiord. Budynek, nazwany Villa Aa, został zaprojektowany z myślą o rodzinie, która pragnie połączyć bliskość natury i zdobycze nowej technologii.
Crystal Bridges Museum of American Art ogłosiło plany rozbudowy projektu praktyki Safdie Architects w Arkansas. Dzięki rozbudowie powierzchnia obiektu powiększy się o połowę, czyli o 100 000 stóp kwadratowych. Rozbudowa muzeum pozwoli kuratorom na wyeksponowanie znajdujących się w nieustannie rosnącej kolekcji obiektów artystycznych, a także zapewni dodatkowa przestrzeń dla inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych.
Pierwsza w powojennej Polsce żydowska świątynia stanie przy ul. Pomorskiej. Za wizję synagogi i przylegającego do niej hotelu odpowiadają architekci z Design Lab Group.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.