Villa Aa

Villa Aa

Villa Aa, zdj. CF Møller Architects

Duńskie studio CF Møller Architects prezentuje projekt nowoczesnej willi, z której okien roztacza się malowniczy widok na fiord. Budynek, nazwany Villa Aa, został zaprojektowany z myślą o rodzinie, która pragnie połączyć bliskość natury i zdobycze nowej technologii.

Układ willi uosabia płynność i z łatwością łączy praktyczne, formalne funkcje domu z dbałością o dobre samopoczucie mieszkańców. Zielony dach na szczycie willi pełni funkcję tarasu, a na tarasie i w ogrodzie na dole znajdują się dwie fontanny. Dzięki temu willa jest się niemal niewidoczna, przytulnie wkomponowana w krajobraz z pięknymi widokami na fiord Oslo” – opowiadają o swoim projekcie architekci z praktyki CF Møller.

Villa Aa, zdj. CF Møller Architects

 

Układ willi Aa jest podzielony na ciemniejszą, intymną część podziemną, znajdującą się od strony północnej oraz jaśniejszą i lepiej doświetloną część dzienną po stronie południowej. Znajdują się tam trzy główne sypialnie oraz salon, jadalnia i kuchnia, które są otoczone szklanymi przesuwanymi drzwiami, łączącymi wnętrze z okolicą. W części dziennej królują jasne drewniane meble i spokojne kolory, wprowadzające harmonię do wnętrz.

Villa Aa, zdj. CF Møller Architects

 

Na szczególną uwagę zasługuje taras o powierzchni niemal dwukrotnie większej niż samo wnętrze domu. Składa się on z górnej, obsadzonej roślinnością części, oraz części dolnej z luksuowym basenem.  „Woda w basenach odbija niebo i światło tak samo jak fiordy, dzięki czemu stanowi wizualne połączenie różnych części krajobrazu” – wyjaśniło studio.

Villa Aa, zdj. CF Møller Architects

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.