Duńskie studio CF Møller Architects prezentuje projekt nowoczesnej willi, z której okien roztacza się malowniczy widok na fiord. Budynek, nazwany Villa Aa, został zaprojektowany z myślą o rodzinie, która pragnie połączyć bliskość natury i zdobycze nowej technologii.
Układ willi uosabia płynność i z łatwością łączy praktyczne, formalne funkcje domu z dbałością o dobre samopoczucie mieszkańców. Zielony dach na szczycie willi pełni funkcję tarasu, a na tarasie i w ogrodzie na dole znajdują się dwie fontanny. Dzięki temu willa jest się niemal niewidoczna, przytulnie wkomponowana w krajobraz z pięknymi widokami na fiord Oslo” – opowiadają o swoim projekcie architekci z praktyki CF Møller.
Układ willi Aa jest podzielony na ciemniejszą, intymną część podziemną, znajdującą się od strony północnej oraz jaśniejszą i lepiej doświetloną część dzienną po stronie południowej. Znajdują się tam trzy główne sypialnie oraz salon, jadalnia i kuchnia, które są otoczone szklanymi przesuwanymi drzwiami, łączącymi wnętrze z okolicą. W części dziennej królują jasne drewniane meble i spokojne kolory, wprowadzające harmonię do wnętrz.
Na szczególną uwagę zasługuje taras o powierzchni niemal dwukrotnie większej niż samo wnętrze domu. Składa się on z górnej, obsadzonej roślinnością części, oraz części dolnej z luksuowym basenem. „Woda w basenach odbija niebo i światło tak samo jak fiordy, dzięki czemu stanowi wizualne połączenie różnych części krajobrazu” – wyjaśniło studio.
BIG we współpracy z międzynarodową platformą technologiczną mody Farfetch i portugalskim deweloperem Castro Group prezentują projekt siedziby firmy, który powstanie we Fuse Valley – dzielnicy technologicznej znajdującej się na zboczach rzeki Leça w Porto w Portugalii.
MVRDV ujawnił pierwsze zdjęcia Chengdu Sky Valley, propozycji konkursowej dla Future Science and Technology City w południowo-zachodnich Chinach. Łącząc technologię z naturą i nowoczesność z tradycją, projekt zakłada stworzenie wygodnego miejsca do życia i pracy w naturalnym krajobrazie Linpan.
Do 30 czerwca trwają zgłoszenia do 10. edycji konkursu architektonicznego o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Zgłaszać można te realizacje, które w niezaprzeczalny sposób przyczyniają się do promowania i ochrony środowiska Małopolski. Zgłoszenia składać mogą architekci, biura architektoniczne, inwestorzy, instytucje kulturalne oraz organy administracji publicznej.
Studio Laboratorium Architektury przedstawia kolejną nietypową realizację. Oddane niedawno do użytku przyjazne podróżnym Centrum Przesiadkowe w Żorach ma zmienić powszechne postrzeganie dworców jako miejsc ponurych, niechlujnych i źle zorganizowanych.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.