Granica i most. Konkurs na projekt wystawy o rzece Odrze

Granica i most. Konkurs na projekt wystawy o rzece Odrze

Odra w Wielkim Karwie, zdj. Mateusz War/Wikikcommons

Instytucja Pamięć i Przyszłość ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji artystycznej wystawy pod tytułem: „Odra most. Odra granica”. Wystawa ma rozwinąć zagadnienie rzeki jako miejsca definiującego tożsamość regionu.

Wystawa eksponatowo-scenograficzna ukazująca rzekę Odrę z dwóch odmiennych perspektyw: z perspektywy granicy w rozumieniu politycznym oraz mostu w rozumieniu osi regionotwórczej”. Celem wystawy jest zaprezentowanie unikatowych, oryginalnych dokumentów, traktatów europejskich, zabytkowych map, które wcześniej nie były publicznie pokazywanych i nigdy w takim zestawieniu” – czytamy w regulaminie konkursu.

Organizatorzy zaznaczają, że ideą wystawy ma być przeciwstawienie sobie dwóch oblicz Odry – rzeki, która dzieli i rzeki, która łączy. Projektanci będą musieli zastanowić się nad tym, jak rzeka postrzegana jest przez mieszkańców z obu jej stron i jaki wpływ ma na ich relacje.

„Forma prezentacji wystawy musi posiadać wysoki poziom artystyczny. Musi zostać wykonana z dbałością o prezentowane eksponaty, zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i walorów prezentacji. Wystawa skierowana jest do ekskluzywnego grona odbiorców. Pasjonatów historii, kartografii, stosunków politycznych. Chcielibyśmy, żeby poprzez zastosowanie ciekawej, oryginalnej w formie scenografii dotrzeć także do przeciętnego odbiorcy” – dodają organizatorzy.

Prace można składać do 30 maja 2022 roku. Zwycięzca będzie miał możliwość zrealizowania swojej koncepcji. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.