Light House. Inteligentny dom

Light House. Inteligentny dom

Light House, zdj. 3DPROJEKT ARCHITEKTURA

Pracownia 3DPROJEKT ARCHITEKTURA prezentuje projekt Light House, nowoczesnego domu jednorodzinnego, który wykorzystuje zarówno najnowsze technologie, jak i rozwiązania budowlane, które czynią go intuicyjnym i wygodnym w użytkowaniu.

Light House to projekt utrzymany w nowoczesnym, minimalistycznym i nieco industrialnym stylu. Architekci zadbali o to, aby budynek prezentował się dobrze niezależnie od upływu czasu, wybierając materiały i formy, które nigdy nie wyjdą z mody. Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni do życia utrzymanej w duchu smart. „Popularnie określenia smart używa się w stosunku do systemów „inteligentnego zarządzania budynkiem”, ale my nie ograniczamy się jedynie do sfery elektroniki i automatyki, chociaż nie stronimy od tego typu rozwiązań. Ten budynek również wyposażony jest w instalację domu inteligentnego. W naszych realizacjach dążymy do tego, aby cały budynek był intuicyjny i kompaktowy. Projektowanie w duchu smart jest naszą autorską filozofią, u której podstaw leży holistyczne myślenie o funkcjonalności, estetyce i ergonomii” – mówi architektka Izabela Markowska w rozmowie z portalem Architektura i Biznes.

Light House, zdj. 3DPROJEKT ARCHITEKTURA

 

Ostateczna forma domu jest wynikiem przemyśleń architektów nad zagadnieniem przestrzeni i jej ograniczeń. „Chcieliśmy otworzyć dom na ogród, i to dlatego zastosowaliśmy przestronne, przesuwne przeszklenia, wykonane w technologii tzw. traconego skrzydła. W praktyce oznacza to, że ruchome skrzydło okna wsuwa się w ścianę po otwarciu, dzięki czemu staje się niewidoczne i znika przegroda pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem budynku, a taras staje się przedłużeniem salonu. Od początku mieliśmy jasny pomysł na skontrastowanie transparentnej, otwartej części ogrodowej z zamkniętą, mniej przeszkloną formą elewacji frontowej, która niejako strzeże intymności mieszkańców, dając poczucie bezpiecznego schronienia” – dodaje projektantka.

Light House, zdj. 3DPROJEKT ARCHITEKTURA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.