Ekologiczne biuro z drewna od V Architectuur

Ekologiczne biuro z drewna od V Architectuur

Siedziba DPG Media w Amstel Business Park, zdj.Team V Architectuur

Team V Architectuur, biuro architektoniczne z siedzibą w Amsterdamie, projektuje nową holenderską hybrydową siedzibę główną z drewna dla spółki wydawniczej DPG Media w Amstel Business Park w Holandii. Projekt, który powstaje we współpracy z firmą DELVA Landscape Architecture, zaoferuje firmom 46 000 metrów kwadratowych zrównoważonego środowiska pracy.

Nowa siedziba DPG Media według architektów będzie „jednym z największych biur hybrydowych z drewna na świecie”. Mieszcząca się w Amstel Business Park South inwestycja będzie obejmować redakcje, studia nagrań, sale konferencyjne, restauracje i sale eventowe.

Siedziba DPG Media w Amstel Business Park, zdj.Team V Architectuur

 

Zespół firmy Team V Architectuur, najbardziej znany z projektów dworca głównego w Rotterdamie oraz renowacji głównego budynku Atlas Politechniki w Eindhoven, zaprojektował przyjazny środowisku i użytkownikom budynek biurowy „z dużą ilością światła dziennego. Wieżowiec będą okalać zielone tarasy dachowe, które mają zaoferować pracownikom komfortową przestrzeń zarówno do kreatywnej interakcji, jak i indywidualnej koncentracji i introspekcji.

Siedziba DPG Media w Amstel Business Park, zdj.Team V Architectuur

 

Zbudowany z drewna klejonego warstwowo budynek składa się z trzech niewysokich modułów, które łączą się na cokole porośniętym różnorodną roślinnością. Wspomniane wcześniej tarasy odgrywają olbrzymią rolę w wizji architektów – mają bowiem zapewnić miejsce do rozwijania kontaktów międzyludzkich między pracownikami biura, a także pozytywnie wpływać na ich nastrój i motywację do pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.