House by the ROCK

House by the ROCK

House by the ROCK, zdj. STOPROCENT Architekci

Zespół z praktyki architektonicznej STOPROCENT Architekci, w skład którego weszli Magdalena Morelewska, Przemek Kaczkowski i Anna Wojcieszek, przedstawia projekt domu jednorodzinnego, położonego w malowniczych okolicach Jeleniej Góry. Z okien budynku mieszkańcy mogą podziwiać zróżnicowany górski krajobraz.

House by the ROCK będzie idealnym miejscem dla tych, którzy kochają naturę, a w szczególności góry. Architekci zadbali o to, by dom pozostawał w ścisłej relacji z kontekstem, w którym się znajduje. „Przestrzenie wewnętrzne przenikają się zarówno ze sobą, jak i z otaczającym go zewnętrzem, które dzięki zaprojektowanym przeszkleniom i ukierunkowanym widokom zaproszone zostały do środka” – mówią architekci. Aby poradzić sobie z niestandardowym ukształtowaniem terenu działki, zdecydowano się na rozłożenie pomieszczeń nie w jednym, a w dwóch budynkach, scalonych łącznikiem.

House by the ROCK, zdj. STOPROCENT Architekci

 

Obie bryły charakteryzują się nowoczesnym projektem. Pokryte czterospadowymi dachami z wyłożonymi gontem elewacjami, doskonale wpisują się w otaczającą naturę. Dobór materiału, którym pokryto elewacje i dach nie był przypadkowy – architekci pragnęli, aby dom „starzał się” z godnością, dlatego wybrali materiał, który będzie wyglądał świetnie nawet po upływie wielu lat. W wyższym, dwukondygnacyjnym budynku znajdą się przestrzenie prywatne – sypialnie, łazienki i biuro. Niższy zaś będzie pełnił funkcję wspólnej przestrzeni dziennej z kuchnią, salonem i jadalnią.

House by the ROCK, zdj. STOPROCENT Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.