Ekstrawagancka realizacja dla marki Louis Vuitton

Ekstrawagancka realizacja dla marki Louis Vuitton

Butik Louis Vuitton Maison w Osace, zdj. Jun Aoki

Butik Louis Vuitton Maison w Osace został oficjalnie otwarty. Nieszablonowy projekt budynku i wnętrz jest wynikiem współpracy dwóch architektów, Juna Aoki i Petera Marino, którzy dołożyli wszelkich starań, by klienci luksusowego domu mody czuli się w jego wnętrzach wyjątkowo.

Japonia i żegluga

Realizacja będąca hołdem dla właściwego dla japońskiego designu minimalizmu, mieści się w słynnej dzielnicy Midosuji w Osace. Odpowiedzialny za projekt budynku Jun Aoki, zainspirowany historią Osaki jako miasta morskiego, stworzył lekką i przestronną białą konstrukcję, nawiązującą do powiewających żagli legendarnego statku towarowego Higaki-Kaise.

11940_LV_200127_Osaka_Midosuji_Ext
Butik Louis Vuitton Maison w Osace, zdj. Jun Aoki

Dzięki metalowym szkieletom zamontowanym na fasadzie budynku, na których rozpięte są półprzezroczyste panele, projekt w istocie wydaje się unosić na wodzie. Częściowa przejrzystość „żagli” pozwala naturalnemu światłu wpadać do wnętrza budynku, doskonale oświetlając starannie zaprojektowane pomieszczenia.

20191_LV_200127_Osaka_Midosuji_1F
Butik Louis Vuitton Maison w Osace, zdj. Jun Aoki

Wnętrza butiku zostały zaprojektowane przez Petera Marino, który ściśle trzymał się koncepcji Aokiego, łącząc motywy żeglarskie z tradycyjną japońską szkołą designu. Drewniane podłogi, drewniane filary i elementy metalowe na sufitach mają przypominać jacht i, jak twierdzą projektanci, wzbudzać w klientach uczucie ekscytacji, radości i ciekawości świata. Minimalizm przełamany jest meblami i dodatkami w czystych, energetycznych kolorach. By uświetnić wnętrza, Peter Marino wybrał ponad 20 dzieł sztuki i rozmieścił je na czterech poziomach sklepu.

70930_LV_200127_Osaka_Midosuji_7F
Butik Louis Vuitton Maison w Osace, zdj. Jun Aoki

Na szczycie budynku znajduje się jasna, minimalistyczna kawiarnia z ciekawie zagospodarowanym tarasem oraz restauracja, której wystrój znacznie różni się od reszty pomieszczeń. Ciemne, industrialne, ale szlachetne wnętrza przywodzą na myśl kotłownię pod pokładem statku, pozostając utrzymane w dobrym guście.

71204_LV_200127_Osaka_Midosuji_7F
Butik Louis Vuitton Maison w Osace, zdj. Jun Aoki

 

70379_LV_200127_Osaka_Midosuji_7F
Butik Louis Vuitton Maison w Osace, zdj. Jun Aoki

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.