Envent. Konkurs

Envent. Konkurs

Materiały organizatora

Zwykły człowiek może dziś zrobić więcej ze swoim telefonem komórkowym niż całe zespoły naukowców i ekspertów zaledwie kilka dekad temu, wykorzystując zaawansowane komputery. Telefony komórkowe i internet dają nam swojego rodzaju supermoce, które będą się powiększać wraz z rozwojem technologii. Konkurs Envent ma na celu znalezienie zastosowania dla przestarzałych i wyrzucanych telefonów komórkowych.

Technologia telefonii komórkowej rozwija się skokowo. To, co nie było możliwe kilka lat temu, staje się funkcją, bez której nie możemy dzisiaj żyć. Nasze telefony komórkowe stały się bardziej inteligentne. Wiedzą, kiedy się budzimy, znają liczbę kroków, które przeszliśmy danego dnia, a także nazwy naszych ulubionych lokali w mieście. Ale czy zastanawiałeś się, co dzieje się z naszymi starymi telefonami komórkowymi, kiedy wyrzucamy, wymieniając je na nowszy i lepszy model?

Telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne po wyrzuceniu tworzą odpad o bardzo specyficznym składzie. Nazywa się to elektrośmieciami. Szacuje się, że każdego roku produkuje się średnio 50 milionów ton e-odpadów i przewiduje się, że liczba ta będzie rosła w nieskończoność. Metale ciężkie w e-odpadach mogą szkodzić nie tylko ludziom, ale także zwierzętom i roślinom, zanieczyszczając w ten sposób cały ekosystem.

Zadaniem uczestników konkursu będzie zidentyfikować problem e-odpadów i zaproponować rozwiązanie w postaci zewnętrznych mebli miejskich/ulicznych. Rozwiązanie powinno wykorzystywać systemy telefonów komórkowych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.