Ex-Space

Ex-Space

Plakat wydarzenia

Modelowanie 3D jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin projektowania. Organizatorzy konkursu Ex-Space zachęcają uczestników do zgłębienia fascynującego świata modelowania w celu stworzenia projektu wyjątkowej przestrzeni wystawienniczej.

Cyfryzacja pozwoliła na stworzenie równoległego świata zakorzenionego w rzeczywistości, w którym jednak doświadczyć można zupełnie odrębnych bodźców. W cyfrowy świat, który wcześniej istniał tylko na ekranach, można teraz wejść wraz z pojawieniem się technologii wirtualnej rzeczywistości. Daje nam ona możliwość istnienia i poruszania się po stworzonych przestrzeniach cyfrowych” – piszą organizatorzy, zaznaczając istotność techniki modelowania 3D w dzisiejszym zdominowanym przez media świecie.

Przed uczestnikami trudne zadanie stworzenia projektu, który wykracza poza tradycyjne myślenie o przestrzeni wystawienniczej. Organizatorzy stawiają na nowoczesność, abstrakcję i niepohamowaną wyobraźnię. Zaprojektowana w 3D struktura nie musi zachowywać nawet praw fizyki! Liczy się innowacja i niespotykane wcześniej podejście do tematu modelowania. Choć jury zachęca do jak największej kreatywności, zaznacza również, że każda decyzja powinna być umotywowana kontekstem projektu – źle widziana będzie przypadkowość.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Zgłosić może się każdy, niezależnie od posiadanych uprawnień. Najlepsze prace zostaną nagrodzone pieniężnie. Pula nagród wynosi 24 tys. USD.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.