Rozbudowa kampusu University of Leeds

Rozbudowa kampusu University of Leeds

Projekt budynku Univeristy of Leeds, zdj. O’Donnell & Tuomey

Na fali zmian, firma O’Donnell & Tuomey została wybrana przez RIBA do zaprojektowania nowego budynku na zachodnim kampusie uniwersytetu. Dublińska praktyka architektoniczna pokonała w konkursie między innymi Cullinan Studio, Reiach & Hall, Evans Vettori i Nicholas Hare Architects

Trwa rozbudowa budynków uniwersyteckich należących do University of Leeds w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich kilku lat uniwersytet zainwestował w remonty i modernizację aż 19 budynków, dzięki czemu zapewnił studentom i pracownikom naukowym dodatkowe 80 000 m2 powierzchni użytkowej.

W nowym budynku zaprojektowanym przez studio O’Donnell & Tuomey znajdą się sale wykładowe i multimedialne przestrzenie edukacyjne, a także centrum wsparcia działalności studenckiej, w którego skład wejdą inkubatory przedsiębiorczości i innowacji oraz biura doradztwa zawodowego.

„Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani do wykonania budynku nowego centrum studenckiego na Uniwersytecie Leeds. Naszą koncepcją jest stworzenie forum, które umożliwi wspólną naukę […]. Wielopoziomowe forum z dziedzińcami i otaczającymi je  ogrodami stworzy wyjątkową przestrzeń wspólną” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci. Jak twierdzą, zaprojektowany przez nich budynek z czerwonej cegły pasuje będzie wyróżniał się z otaczającego go krajobrazu, jednocześnie doskonale do niego pasując.

Biuro O’Donnell & Tuomey jak dotąd ujawniło zaledwie jedną wizualizację swojego projektu, całą resztę pozostawiając owianą tajemnicą. Jak wygląda całość? Tego prawdopodobnie dowiemy się już w niedalekiej przyszłości.

źródło: bdonline.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.