Office Design Challenge 2023

Office Design Challenge 2023

Materiały organizatora

Rusza druga edycja konkursu Office Design Challenge. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoją wizję współczesnego miejsca pracy, które wspiera samopoczucie użytkowników.

Jeszcze w latach 70., 80. i 90. biura były w większości przystosowane do pracy indywidualnej, z personelem we własnych boksach i kierownikami we własnych biurach. I chociaż z biegiem czasu wprowadzano nowinki technologiczne w celu poprawy produktywności, większość komunikacji biznesowej nadal odbywała się za pośrednictwem tradycyjnych telefonów stacjonarnych lub osobiście, a wszystkie dokumenty były tworzone, przechowywane i udostępniane w formie papierowej.

Poczta elektroniczna, edytory tekstu i komputery osobiste zostały zakupione przez największe firmy dopiero w latach 70., ale stały się wszechobecne dopiero kilkadziesiąt lat później. Telefony komórkowe zaś, choć dostępne publicznie od późnych lat 80., nie były popularne aż do początków kolejnego stulecia.

W dzisiejszych czasach oprogramowanie w chmurze, wideokonferencje, a nawet poczta elektroniczna i media społecznościowe umożliwiły wielu ludziom pracę w dowolnym miejscu i uniezależniła tworzenie zespołów od posiadania powierzchni biurowej do wykorzystania.

Office Design Challenge rzuca uczestnikom zadanie zaprojektowania nowoczesnych przestrzeni do pracy. Jury będzie szukać projektów, które wykorzystują architekturę jako narzędzie do poprawy samopoczucia pracowników, a także ich produktywności. To wyzwanie jest okazją do wyobrażenia sobie nowej jakości miejsc pracy po pandemii.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.