Fale Nanchang. Nordycki projekt w sercu Chin

Fale Nanchang. Nordycki projekt w sercu Chin

Nanchang Waves, zdj. Nordic Office of Architecture

Mamy przyjemność zaprezentować interesujący projekt biura Nordic Office of Architecture. Firma, której siedziby znajdują się w Oslo, Kopenhadze, Londynie i Rejkiawiku, wprowadza chłodną skandynawską architekturę do egzotycznego krajobrazu Chin.

Nordic Office of Architecture zakończyło realizację „Fal Nanchang”, projektu spiralnej wieży widokowej w chińskiej prowincji Jiangxi. Usytuowany obok parku w mieście Nanchang, obiekt nawiązuje do naturalnych walorów tego miejsca, sprawiając wrażenie przenikania się architektury i natury. Kolejne elementy projektu wizualnie odpowiadają częściom środowiska naturalne – wodzie, ziemi i niebu.

Nanchang Waves, zdj. Nordic Office of Architecture

Projekt krajobrazu, zdaniem architektów, jest zintegrowany z silnie powiązaną z wodą kulturą Nanchang i krajobrazem pobliskiego jeziora. „Każda z części krajobrazu może być interesująca dla osób w różnym wieku, zapewniając ciekawe, niezapomniane wrażenia estetyczne” – mówią architekci. Obiekt składa się z wieży widokowej, placu i budynków, w których znajdą się sklepy i kawiarnie.

fale3333
Nanchang Waves, zdj. Nordic Office of Architecture

 

Najważniejszym punktem całego projektu jest jednak wieża, która ma stanowić współczesną wizytówkę miasta. Spiralna struktura łączy się estetycznie z zabytkowymi budowlami Nanchangu, takimi jak na przykład Pagoda Wanshou, którą można podziwiać z tego właśnie miejsca. Architekci wyjaśniają, że podwójne spiralne schody prowadzące na platformę zostały zaprojektowane z intencją ukazania wartości eksperymentalnej podróży wewnątrz siebie, a także podróży rozumianej dosłownie, jako czynnik pozwalający człowiekowi poznać świat.

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.