Szklarnia na poddaszu

Szklarnia na poddaszu

Greenhouse House, zdj. RicharDavidArchitekti

Interesujący pomysł studia architektonicznego RicharDavidArchitekti. Architekci zaprojektowali jednopiętrowy dom rodzinny… ze szklarnią na dachu. Inspiracją dla projektu była prostota i budownictwo krajów Azjatyckich.

Jak mówią architekci RicharDavidArchitekti, szklarnia została umieszczona na dachu domu między innymi po to, aby jego mieszkańcy mogli bez przeszkód cieszyć się widokiem otaczającego sadu. Jej położenie pozwala również właścicielom dotrzeć do niego bez wychodzenia na zewnątrz, co oznacza, że budowa oddzielnych fundamentów nie była konieczna.

Greenhouse House, zdj. RicharDavidArchitekti

Dom i szklarnia zostały zaprojektowane tak, aby były dwoma wizualnie i strukturalnie odrębnymi elementami. Jednopiętrowy dom zbudowany został z murowanych ścian z betonowymi kolumnami i obłożony modrzewiem, szklarnia zaś powstała z modułów półprzezroczystego poliwęglanu, umieszczonych na stalowej konstrukcji. Architekci podkreślają, że jednym z założeń projektu była prostota formy.

„Każda z dwóch cześci została zaprojektowana w najprostszej możliwej formie i pozostała taka do końca” - powiedział David Kazický z RicharDavidArchitekti.

Greenhouse House, zdj. RicharDavidArchitekti

„Myślę, że są dwie rzeczy, które sprawiają, że ten dom jest inny. Szklarnia na dachu nie jest często spotykanym rozwiązaniem, ale ważniejszy jest układ domu, w którym mieszkańcy mogą wejść do poszczególnych pokoi bezpośrednio z zewnątrz. To zdecydowanie nie jest typowe w tej części świata. Natomiast w niektórych krajach azjatyckich jest to dość powszechne” – kontynuował architekt.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.