Fletcher Priest Architects dla nadmorskiej dzielnicy Hamburga

Fletcher Priest Architects dla nadmorskiej dzielnicy Hamburga

Projekt Fletcher Priest Architects w Hamburgu, zdj. Fletcher Priest Architects

Studio Fletcher Priest Architects wygrało międzynarodowy konkurs na projekt nowego zespołu apartamentów w Hamburgu. Wizja architektów nawiązuje estetyką do lokalnego producenta fortepianów Steinway & Sons.

Projekt zagospodarowania przestrzeni dawnej stoczni Baakenhafen obejmuje stworzenie budynków mieszczących 140 mieszkań, szkołę muzyczną, sale prób, restaurację i bar z muzyką na żywo. Muzyczny charakter budynków podkreślą pionowo ustawione balkony, czarne i białe ceglane fasady, kojarzące się z klawiszami fortepianu, oraz niesymetrycznie rozmieszczone podłużne okna.

1880416_pianobau2_925444
Projekt Fletcher Priest Architects w Hamburgu, zdj. Fletcher Priest Architects

„W półpiwnicznym parterze, znanym lokalnie jako warftgeschoss będzie się mieścić bar z muzyką na żywo otwarty na nadmorską promenadę, która z kolei połączy projekt z dworcem kolejowym znajdującym się w pobliżu” – powiedział odpowiedzialny za projekt architekt.

źródło: bdonline.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.