Holenderskie studio Powerhouse Company prezentuje projekt monolitycznego bunkra w Eindhoven. Wysoki na 100 metrów Bunker Tower powstanie z naturalnego kamienia i pomieści 210 mieszkań na 32 piętrach.
Wieża Bunker Tower to „skręcona” konstrukcja o nietypowej, oryginalnej formie. Całość uzupełniają elewacje, na których znajdują się kamienne, szklane i drewniane panele. Dzięki dobrze przemyślanemu projektowi przestrzeni każde z mieszkań, które znajdą się wewnątrz będzie miało zupełnie inny widok na okolicę.
zdj. Powerhouse Company
U podstawy nowa wieża łączy się z oryginalnym budynkiem Bunkra, który pomieści 3000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej dla szkoły Goodhabitz. Zaprojektowany w 1969 roku przez holenderskiego architekta Hugh Maskaanta betonowy budynek bunkra był pierwotnie używany jako siedziba związku studentów Politechniki w Eindhoven, od lat jednak nie był używany. Obiekt został odrestaurowany tak, aby pasował do powstającej obok wieży.
zdj. Powerhouse Company
„Jadąc w dół Kennedylaan, możesz zobaczyć Bunker Tower z daleka. Podejdź bliżej, a zobaczysz bunkier Maaskant” – mówi Nanne de Ru, współzałożycielka Powerhouse Company. „Nasz projekt łączy różne skale, stare i nowe. To monumentalna, ale delikatna konstrukcja” – dodają architekci. Swój projekt określają jako „przyjaznego giganta”.
zdj. Powerhouse Company
„Dzięki Bunker Tower i towarzyszącemu mu parkowi pokazujemy, że możliwe jest znaczne zazielenienie terenów w śródmieściu, przy jednoczesnej reakcji na wyzwania rynku mieszkaniowego”- dodaje Steven Delva, założyciel Delva Landscape Architecture & Urbanism, studia odpowiedzialnego za projekt krajobrazu otaczającego Bunker Tower.
Studio BIG otrzymało pozwolenie na budowę obiektu w dzielni Astoria w Queens. Geneza projektu sięga 2019 roku, kiedy to amerykański aktor Robert De Niro wraz ze swoją firmą Wildflower Development Group podjęli współprace ze studiem BIG. Niedługo potem zespół ujawnił pierwsze wizualizację projektu studia produkcyjnego. Obiekt o powierzchni 60 400 metrów kwadratowych ma stać się pierwszym pionowym studiem filmowym na świecie.
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP oddział Katowice oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów zapraszają do udziału w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego - rok 2020. Konkurs, objęty patronatem Marszałka Województwa Śląskiego ma na celu wyłonienie najlepszych realizacji architektonicznych powstałych w bieżącym roku na terenie Śląska i poza nim.
Kilka dni temu, 16 lipca, oficjalnie otwarto nowo powstały budynek Concordia Design. Inwestycja znajduje się na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Za projekt odpowiada znane na całym świecie studio MVRDV we współpracy z polskim biurem architektonicznym Q2Studio.
W dobie nieskrępowanych eksperymentów architektonicznych, prosta i klasyczna forma jest doskonałym wyborem. Z tego założenia wydają się wychodzić również projektanci ze studia Z3Z Architekci, którzy w swojej wizji podwarszawskiego domu łączą oszczędną formę i prawdziwie domowe ciepło.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.