Bunker Tower

Bunker Tower

zdj. Powerhouse Company

Holenderskie studio Powerhouse Company prezentuje projekt monolitycznego bunkra w Eindhoven. Wysoki na 100 metrów Bunker Tower powstanie z naturalnego kamienia i pomieści 210 mieszkań na 32 piętrach.

Wieża Bunker Tower to „skręcona” konstrukcja o nietypowej, oryginalnej formie. Całość uzupełniają elewacje, na których znajdują się kamienne, szklane i drewniane panele. Dzięki dobrze przemyślanemu projektowi przestrzeni każde z mieszkań, które znajdą się wewnątrz będzie miało zupełnie inny widok na okolicę.

zdj. Powerhouse Company

 

U podstawy nowa wieża łączy się z oryginalnym budynkiem Bunkra, który pomieści 3000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej dla szkoły Goodhabitz. Zaprojektowany w 1969 roku przez holenderskiego architekta Hugh Maskaanta betonowy budynek bunkra był pierwotnie używany jako siedziba związku studentów Politechniki w Eindhoven, od lat jednak nie był używany. Obiekt został odrestaurowany tak, aby pasował do powstającej obok wieży.

zdj. Powerhouse Company

 

„Jadąc w dół Kennedylaan, możesz zobaczyć Bunker Tower z daleka. Podejdź bliżej, a zobaczysz bunkier Maaskant” – mówi Nanne de Ru, współzałożycielka Powerhouse Company. „Nasz projekt łączy różne skale, stare i nowe. To monumentalna, ale delikatna konstrukcja” – dodają architekci. Swój projekt określają jako „przyjaznego giganta”.

zdj. Powerhouse Company

 

„Dzięki Bunker Tower i towarzyszącemu mu parkowi pokazujemy, że możliwe jest znaczne zazielenienie terenów w śródmieściu, przy jednoczesnej reakcji na wyzwania rynku mieszkaniowego”- dodaje Steven Delva, założyciel Delva Landscape Architecture & Urbanism, studia odpowiedzialnego za projekt krajobrazu otaczającego Bunker Tower.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.