
Portable Reading Rooms. Konkurs
Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.
Ruszają zgłoszenia do międzynarodowego konkursu Global Architecture & Design Awards 2021. Choć konkurs nie przewiduje nagród pieniężnych dla zwycięzców, jest to wyjątkowa szansa na to, aby zaistnieć w świecie architektury.
Uczestnictwo w konkursie, który nie nagrodzi najlepszych uczestników wysokimi kwotami ani wartościowymi przedmiotami dla wielu może wydawać się niepotrzebnym wysiłkiem. Na liście poprzednich zwycięzców Global Architecture & Design Awards 2021 znajdują się jednak tacy twórcy jak Laureatami ostatniego konkursu RTF były takie pracownie jak Zaha Hadid Architects, Bjarke Ingels Group & Dialog, Perkins Eastman, Page, RTKL, AHR, Aecom, Henning Larsen, CAZA, DLR Group, HKS, Behnisch Architekten, UNstudio, HOK, Gensler, HKA czy LMN Architects, co bez wątpienia świadczy o jego niezwykle wysokim poziomie.
Organizatorzy zapraszają do udziału twórców o otwartym, innowacyjnym podejściu do projektowania budynków i wnętrz. Jury doceni prace, które ukażą nowy wymiar architektury, przekażą interesujące i pożyteczne idee i nowe spojrzenie na formę.
Udział w konkursie jest płatny i będzie prowadzony w języku angielskim. Termin wysyłania zgłoszeń minie 15 lipca tego roku. Prace zaś można nadsyłać do 31 lipca. Więcej informacji, regulamin oraz zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.
Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań zapraszają studentów kierunków związanych z projektowaniem do udziału w ósmej edycji warsztatów Mood for Wood pod hasłem przewodnim „Into the Wild”. Uczestnicy, będąc pod okiem doświadczonych architektów i urbanistów, będą mogli doskonalić swój warsztat projektowy i rozwijać kreatywność.
Firma architektoniczna Gómez Platero zaprojektowała pierwszy na świecie pomnik upamiętniający osoby, które poniosły śmierć lub doznały uszczerbku na zdrowiu w związku z pandemią COVID-19. Konstrukcja zatytułowana World Memorial to the Pandemic ma być według projektantów miejscem żałoby, pamięci i refleksji, a także przypomnieniem o odpowiedzialności za siebie i innych, którą powinni kierować się ludzie tak w czasach pandemii, jak i po niej.
Kiedy myślimy o typowym nowojorskim budynku wielorodzinnym, przed naszymi oczami staje kamienica z cegły, ze schodami przeciwpożarowymi na zewnątrz budynku. Sou Fujimoto zaprojektował apartamentowiec, który bawi się z tą utrwaloną koncepcją.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.