Barbara Jordan Post Office. Centrum kulturalne w Houston otworzyło podwoje
Barbara Jordan Post Office. Centrum kulturalne w Houston otworzyło podwoje
Pierwsza faza projektu przebudowy POST Houston dobiega końca. Część inwestycji została oficjalnie otwarta. Przebudowa, za którą odpowiadają Jason Long i OMA przekształciła dawny magazyn pocztowy w wyjątkowy ośrodek kultury i sztuki. Instytucja zaoferuje mieszkańcom miasta różnorodny program kulturalny.
Magazyn Barbara Jordan Post Office o powierzchni 46 500 metrów kwadratowych został zbudowany w 1962 roku i był używany przez United States Postal Service aż do 2015 roku. Przebudowa, która rozpoczęła się dwa lata temu, ocaliła budynek od wyburzenia i dała mu szansę na uświetnienie miasta wyjątkową estetyką.
„POST Houston będzie mikrokosmosem różnorodności, który sprawi, że samo miasto będzie jeszcze bardziej ekscytujące: centrum kultury, kulinariów, dżungla zamknięta w solidnej betonowej skorupie. Staraliśmy się umieścić lokale o różnym przeznaczeniu w każdym zakątku budynku – sale weselne obok restauracji, miejsca pracy obok sal koncertowych” – mówi Jason Long z OMA.
Architekci podkreślają, że umieszczenie obok siebie lokali o różnym przeznaczeniu jest celowym zabiegiem, który ma na celu scalenie budynku pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym. Na dachu budynku znajdują się dwie restauracje i miejska farma, która wraz z bujnym zagajnikiem, zacienionymi ogrodami i terenami rekreacyjnymi, powstałymi przed budynkiem, będą wyjątkowym, zielonym elementem śródmieścia Houston.
Międzynarodowy zespół stworzony przez studia MVRDV i OODA, w ścisłej współpracy z firmami LOLA, Thornton Tomasetti, A400 i LiveWork, został wybrany do zaprojektowania ekologicznej dzielnicy w portugalskim mieście Matosinhos.
Studio AMJ prezentuje projekt ADA_01, który zmieni istniejące budynki gospodarcze w nowoczesny i komfortowy dom jednorodzinny. Projekt powstanie w Wolsztynie w województwie wielkopolskim.
Jeżeli mowa o mariażu awangardy z architekturą, najczęściej przywołuje się takie postacie jak Le Corbusier czy działającą w Holandii grupa De Stijl. Choć architekci tworzący w Polsce nie zdołali zdobyć międzynarodowej sławy, nie oznacza, że w dobie marzeń o utopiach nie wytworzyła się nad Wisłą żadna oryginalna formacja intelektualna, która chciałaby zmienić świat przy pomocy sztuki.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.