Revival. Nowe oblicze amfiteatru

Revival. Nowe oblicze amfiteatru

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza miłośników projektowania i młodych architektów do udziału w konkursie Revival. Jego uczestnicy podejmą próbę przywrócenia dawnej świetności teatrom na świeżym powietrzu, znanym europejskim społecznościom od tysięcy lat.

Przedmiotem konkursu jest projekt teatru na świeżym powietrzu, który będzie nawiązywał do lokalnej tradycji przy jednoczesnym zachowaniu trendów i wymagań dzisiejszego przemysłu sztuk performatywnych.

„Jak poradzić sobie z tymi przeszkodami utrudniającymi funkcjonowanie placówek kulturalnych i sprawić, by przestrzenie teatralne na świeżym powietrzu były wygodne w użytkowaniu i bezpieczne? Jak projektować, aby przywrócić popularność teatrom na świeżym powietrzu?” – pytają organizatorzy konkursu.

Uczestnicy mogą znaleźć wytyczne, które pomogą im w wykonaniu ich pracy konkursowej. „Odporność – pokaż, w jaki sposób konstrukcja będzie odzwierciedlać trwałość dawnych teatrów pod chmurką, za pomocą nowoczesnych materiałów i technologii; Społeczność – struktura musi angażować odwiedzających w grę z przestrzenią za pomocą dobrze zaprojektowanego krajobrazu lub pawilonów; Aspekty techniczne – projekt powinien dbać o dobrą akustykę i oświetlenie sceny; Tożsamość – struktura musi nawiązywać do kultury i spuścizny miejsca, w którym się znajduje; Utrzymanie – zidentyfikuj wyzwania, przed którymi staną zarządcy miejsca i zwiedzający; Przyszłość – w jaki sposób projekt ukaże ewolucję sztuk performatywnyych?” – piszą organizatorzy.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.