Galleria III, luksusowa inwestycja w Toronto

Galleria III, luksusowa inwestycja w Toronto

Galleria III, zdj. ELAD Canada

Firma deweloperska ELAD Canada zaprezentowała projekt Galleria III, stworzony przez firmy Hariri Pontarini Architects i DesignAgency. Projekt budynku, mającego pełnić funkcję swoistej „bramy” do Galleria on the Park, zakłada stworzenie 426 mieszkań w różnych rozmiarach i układach, od praktycznych kawalerek po luksusowe apartamenty z trzema sypialniami.

Trzydziestopiętrowa wieża Galleria III będzie wyróżniać się oryginalną fasadą z ciemnoczerwonej cegły. Swoim oryginalnym, przyciągającym wzrok charakterem będzie doskonałą „bramą” do zajmującego niemal 20 akrów poprzemysłowego terenu, obecnie zajmowanego przez nowoczesną dzielnicę Galleria on the Park w Toronto. Za projekt Galleria on the Park również odpowiada pracownia architektoniczna Hariri Pontarini Architects.

Galleria III, zdj. ELAD Canada

 

„Chcieliśmy pracować nad tą wieżą, aby dobrze wykorzystać wyjątkowy charakter okolicy, a jednocześnie śmiało spojrzeć w przyszłość i nadać nowy ton ewolucji West End” – opowiada David Pontarini. „W rezultacie otrzymaliśmy ten wyrafinowany projekt, zupełnie unikalny, inny niż w jakimkolwiek innym miejscu w mieście”.

Galleria III, zdj. ELAD Canada

 

Oprócz mieszkań, w wieży znajdą się dwa piętra przeznaczone na handel. W szeregu sklepów i lokali usługowych znajdą się również restauracje i kawiarnie. Wnętrza zostały zaprojektowane przez firmę DesignAgency. Zostaną one wykończone w eleganckim stylu, meblami i dodatkami wykonanymi z drewna i skóry. Najemcy i nabywcy będą mogli wybrać jedną z trzech palet kolorystycznych oferowanych przez firmę projektową – jasną, kontrastową lub „ton w ton”.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.