The Digital Coloseum. Konkurs

The Digital Coloseum. Konkurs

Materiały organizatora

Jeszcze niedawno marginalizowane e-sporty zyskują coraz więcej fanów. Pojawienie się nowych możliwości doświadczania sportu stwarza otwiera drzwi projektantom i architektom do poszukiwania nowatorskich rozwiązań projektowych. Konkurs The Digital Coloseum zbierze najciekawsze projekty obiektu e-sportowego.

Co się stanie, gdy gra „wyjdzie” z ekranu i zajmie miejsce w rzeczywistości? Co się stanie, gdy technologie renderowania będą tak doskonałe, że rozróżnienie między nimi a rzeczywistością będzie prawie niemożliwe? Co się stanie, gdy sport na żywo i e-sport staną się tak samo popularne? W jaki sposób architektura odpowie na rozwój gier w niedalekiej przyszłości?” – pytają organizatorzy konkursu.

Wyobraź sobie arenę e-sportu w 2050 roku. Jakie rodzaje gier będą rozgrywane? W jaki sposób kibice będą oglądać rozgrywki? Przed uczestnikami konkursu stoi wyzwanie zaprojektowania wyjątkowego obiektu, który odpowie na potrzeby użytkowników i zaprezentuje trendy, które pojawią się w projektowaniu za 30 lat.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. USD. Zgłoszenia można składać do lipca 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.