Efektowne, proste bryły i odważny kolor – oto projekt domu Ghent House, który powstał w górach Catskill w północnej części stanu Nowy Jork według projektu studia Thomas Phifer and Partners.
Ghent House znajduje się na rozległym, 78-akrowym terenie w północnej części stanu Nowy Jork. Projekt, który został ukończony w 2020 roku, składa się z szeregu brył połączonych korytarzami, które biegną pod zboczem wzgórza. Ten oryginalny sposób na wykorzystanie ukształtowania terenu sprawia, że dom jest wyjątkowy i niezwykle funkcjonalny.
„Dom w Gandawie został zaprojektowany jako zbiór struktur lekko przekrzywionych względem siebie i częściowo osadzonych w zboczu wzgórza. Każda konstrukcja mieści jedno pomieszczenie” – opowiadają architekci. Centrum każdego z budynków stanowią duże przeszklenia, wszystkie skierowane na jedną stronę, które „wpuszczają” malownicze górskie krajobrazy do wnętrza budynku i pozwalają mieszkańcom na stały kontakt z naturą. Co istotne, kompleks budynków, w rzeczywistości składający się na jeden dom, prezentuje się zupełnie inaczej, oglądany z różnych punktów terenu. Niektóre z brył są wówczas schowane za wzgórkami, inne zaś mają okazję zaprezentować się obserwatorowi w całej okazałości.
Z zewnątrz projekt jest niezwykle wyważony i minimalistyczny. W tej stylistyce zostały utrzymane również przestrzenie wewnętrzne – we wnętrzach króluje biel ścian oraz czerń podłogi. Wyjątkiem jest kuchnia, którą obłożono efektownym drewnem, aby uzyskać efekt przytulności i domowego ciepła.
Rząd Arabii Saudyjskiej ujawnił projekt wyjątkowej inwestycji The Line, która zostanie wybudowana w pobliżu Morza Czerwonego. Struktura ma rozciągać się na 170 kilometrów przez północno-zachodnią Arabię Saudyjską. Wysoka na 500 metrów i szeroka na 200 metrów konstrukcja jest określana jako rewolucja w architekturze mieszkalnej.
Ogłoszono konkurs na projekt koncepcji architektonicznej nowego kompleksu budynków dla Akademii Muzycznej w Krakowie. Jury oczekuje nowoczesnych i funkcjonalnych propozycji, które zapewnią młodym muzykom komfortową przestrzeń do nauki i ćwiczeń.
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza konkurs na projekt zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Złotej i Zgoda w ramach programu Nowe Centrum Warszawy. Jury oczekuje od uczestników propozycji odpowiadających na potrzeby mieszkańców Warszawy.
Architektura odpowiada na potrzeby wciąż zmieniającego się świata. Rosnąca świadomość ekologiczna skłania inwestorów do poszukiwania rozwiązań przyjaznych środowisku, dla szczęśliwego i bezpiecznego życia kolejnych pokoleń. Konkurs Miasto z klimatem poszukuje najlepszych projektów ekologicznych miast.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.