Global Trade Center w Shenzhen

Global Trade Center w Shenzhen

Global Trade Center w Shenzhen, zdj. OMA

Rozpoczęto prace nad zaprojektowanym przez OMA Global Trade Center CMG Qianhai w chińskim Shenzhen. Dzielnica biznesowa o powierzchni 360 000 m2 ma stworzyć optymalne warunki dla pracujących w branży biznesowej, a także stać się estetyczną wizytówką tej części miasta.

Kompleks budynków o mieszanym przeznaczeniu, zlokalizowany jest w Qianhai, niedawno powstałej, lecz szybko rozwijającej się centralnej dzielnicy biznesowej w Shenzhen. Rozpoczęta w ostatnich dniach budowa ma zakończyć się w roku 2024.

Global Trade Center w Shenzhen, zdj. OMA

Biuro OMA stworzyło budynek całkowicie zintegrowany z kontekstem Qianhai, spełniając tym samym wymagania władz miasta, które dbają o to, by było ono wizualnie spójne i konsekwentne. Projekt składa się z dwóch wież połączonych mostkiem, unoszącego się na kolumnach budynku w kształcie sześcianu oraz zespołu budynków u podnóża konstrukcji.

Global Trade Center w Shenzhen, zdj. OMA

 „Zgodnie z wytycznymi władz Qianhai, główne wieże będą wtapiać się w tkankę miejską, korespondując między innymi z w tym Silk Road Corridor, dużym parkiem w okolicy. Budynek w kształcie sześcianu zawiśnie nad ziemią, tworząc swego rodzaju wizualne połączenie między kompleksem budynków a obszarami zielonymi. Dachy znajdujących się u podnóża wież budynków będą natomiast służyć jako tarasy przedłużające park” –  mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.