Sewon District 4. Plan rewitalizacji dzielnicy w Seulu

Sewon District 4. Plan rewitalizacji dzielnicy w Seulu

Sewon District 4, zdj. KCAP

Studio KCAP ujawniło nowy projekt, który zostanie zrealizowany w Seulu - plan przebudowy istniejącej dzielnicy Sewon Tereny w zrównoważony obszar o mieszanym przeznaczeniu. Wizja Sewon District 4 zakłada polepszenie jakości tkanki miejskiej Seulu, a także zintegrowanie przemysłu, dziedzictwa kulturowego i nowoczesnych technologii.

Projekt KCAP ma na celu wprowadzenie koniecznych zmian, które ułatwią i uprzyjemnią życie mieszkańców Seulu, a jednocześnie ograniczą wpływ budownictwa, przemysłu i konsumpcji dóbr na środowisko naturalne. Rewitalizacja, jak utrzymują twórcy projektu, skupi się na poprawie jakości architektury dzielnicy, bez niszczenia obiektów i miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym miasta.

Sewon District 4, zdj. KCAP

 

Ideą projektu jest stworzenie elastycznego miasta, które w przyszłości będzie łatwo zaadaptować do nowych warunków i potrzeb mieszkańców. W planie dzielnicy znajdą się biura, sklepy i lokale usługowe, obiekty mieszkalne oraz administracyjne. Wszystkie elementy projektu będą głęboko osadzone w myśli ekologicznej i idei inkluzywności.

Sewon District 4, zdj. KCAP

 

Hyeri Park, architekt ze studia KCAP i jeden ze współtwórców projektu, opowiedział o początkach Sewon District 4 i ewolucji, którą przeszedł pomysł na rewitalizację dzielnicy. Jak wskazuje, na początku pomysły architektów zakładały rozbiórkę istniejących budynków i budowę zupełnie nowych. Z czasem jednak zespół projektowy postawił na dokonanie zmian w już istniejących strukturach, uznając to rozwiązanie za bezpieczniejsze i przyjaźniejsze środowisku. Jak mówi Park, tego rodzaju transformacja jest obarczona znacznie mniejszym ryzykiem zdestabilizowania życia miasta i naruszenia miejsc szczególnie ważnych dla jego mieszkańców.

Sewon District 4, zdj. KCAP

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.