Google Bay View. Ekologia i innowacja

Google Bay View. Ekologia i innowacja

Google Bay View, zdj. Ivan Baan

Oficjalnie otwarto nowy kampus Google Bay View, zaprojektowany przez BIG and Heatherwick Studio. Obiekt, który powstał w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej, charakteryzuje się niespotykaną formą i nowoczesnym podejściem do projektowania.

Kampus Bay View, położony w mieście Mountain View w Kalifornii, składa się z dwóch budynków biurowych dla Google, centrum eventowego i 240 mieszkań dla pracowników. Kampus o powierzchni 1,1 miliona stóp kwadratowych, który został zaprojektowany przez londyńskie Heatherwick Studio i duńskie studio BIG, przybiera formę trzech brył o zróżnicowanej wielkości, których dachy przypominają konstrukcje z baldachimów.

Google Bay View, zdj. Ivan Baan

Dachy zostały pokryte panelami słonecznymi, które mogą generować prawie 7 megawatów energii, dzięki czemu są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne budynków. Jak twierdzą twórcy projektu, budynek będzie zasilany energią wolną od węgla przez 90 procent czasu.

Google Bay View, zdj. Ivan Baan

Według Google kampus ma osiągnąć certyfikat LEED-NC v4 Platinum oraz zostać największym obiektem na świecie wyróżnionym certyfikatem International Living Future Institute LBC Water Petal Certification, który przyznawany jest obiektom, zbierającym i wykorzystującym ponownie wodę deszczową.

Google Bay View, zdj. Ivan Baan

Budynki są otoczone 17,3 akrami terenów zielonych, w skład których wchodzą łąki, lasy i bagna. Zachowanie naturalnego krajobrazu wokół budynków jest częścią inicjatywy Google, mającej na celu przywrócenie bioróżnorodności w Kalifornii.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.