Green Cities Europe

Green Cities Europe

Materiały organizatora

Nagroda Green Cities Europe to inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Szkółkarskiego (ENA) wraz z organizacjami szkółkarskimi z 13 krajów europejskich zjednoczonych w międzynarodowym programie Green Cities Europe. W tym programie 13 krajów europejskich współpracuje, aby podkreślić dodaną wartość terenów zielonych w środowisku miejskim. Celem nagrody jest zachęcanie do udanych, ambitnych, inspirujących i innowacyjnych projektów infrastruktury zielonej. Mogą wziąć udział wszystkie inspirujące projekty, które optymalnie wykorzystują dodaną wartość infrastruktury zielonej w środowisku życia.

Każdy kraj europejski w tym programie może wystawić swoją propozycję w konkursie. Projekty będą oceniane przez jury, w skład którego wejdą delegaci z krajów biorących udział w rywalizacji. Tematyka projektów jest bardzo zróżnicowana: od terenów szkolnych po parki biznesowe, od szpitali po obszary mieszkalne. Cechą charakterystyczną konkursowych projektów jest to, że zieleń wewnętrzna i/lub zewnętrzna wnosi istotną wartość dodaną dla użytkowników i środowiska. Tę wartość dodaną można znaleźć w różnych obszarach, takich jak wartość nieruchomości, wydajność pracy, różnorodność biologiczna, tożsamość, kontrola klimatu, zabezpieczenie na przyszłość oraz zdrowie i dobre samopoczucie ludzi" - czytamy na stronie organizatora. 

Projekty można nadsyłać do 30 lipca 2023. Należy zgłosić je do delegatów swojego kraju, których dane można znaleźć na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.