No Roads. Miasto bez ruchliwych ulic

No Roads. Miasto bez ruchliwych ulic

Materialy organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich zainteresowanych do podjęcia wyzwania projektowego No Roads. Przed uczestnikami stanie trudne zadanie przedstawienia wizji miasta, którego centrum przeznaczone jest wyłącznie dla pieszych.

Czy potrafisz sobie wyobrazić świat bez dróg? Nasze przestrzenie miejskie są projektowane tak, aby ułatwić transport w ich centrach. Często, gdy myśli się o mieście, pierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam do głowy, są zatłoczone ulice i duży ruch uliczny.

Technologia transportu rozwija się w zawrotnym tempie. Być może za kilka dekad tradycyjne drogi nie będą nam potrzebne. Aby podjąć to wyzwanie, musisz wyobrazić sobie przyszłość miasta, w którym drogi komunikacyjne nie są już jedynymi wyznacznikami pejzażu miejskiego.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie wizualizacji metropolii, w której drogi w centrum miasta są używane tylko przez pieszych. Możesz zaprezentować swoją ideę w formie ilustracj, renderów 3D,  filmu lub animacji. Projekt musi jasno wyrażać opracowaną przez ciebie wizję.

Grafika może być w całości narysowana ręcznie, jak i renderowana lub stworzona cyfrowo. Może być również kombinacją kilku technik. Bezpośrednie wykorzystywanie fotografiijest surowo zabronione.

Termin rejestracji do konkursu mija 22 sierpnia 2022. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.