Green Pacifier. Konkurs

Green Pacifier. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie Green Pacifier, którego przedmiotem jest projekt ekologicznego apartamentu, skrojonego na miarę nowoczesnych mieszkańców.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, co oznacza, że zwycięskie projekty nie zostaną zrealizowane. Na laureatów czekają jednak nagrody pieniężne. Będą mieli również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szerokim międzynarodowym gronem.

„Kluczowe dla zrównoważonego rozwoju w tych projektach jest skupienie się głównie na zmniejszeniu zapotrzebowania na energię konieczną do odpowiedniej wentylacji i oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych. Należy dążyć do tego, by zaprojektowany budynek zużywał mniej energii bez uszczerbku dla standardów życia. Można również zastosować różne strategie zarządzania przestrzenią i odpadami, aby zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez konstrukcję. Należy również pamiętać o komforcie i wygodzie mieszkańców, ograniczając liczbę technologii, mających ułatwić im funkcjonowanie” – piszą organizatorzy konkursu.

Rejestracja do konkursu potrwa do 18 kwietnia 2022 r. Prace można nadsyłać do 19 kwietnia 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.